fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 22 lis 2021, 20:35.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 svi 2011, 08:58 

Kolegice i kolege Canonaši (i svi ostali),

U pravo sam u postupku nabave blica i kako mi je to prvi nemam previše predrasuda ili strahova za kompatibilnost.

Dakle kako nemam, niti trenutno planiram, upogoniti neki IR remote sustav master funkcionalnost mi nije ključna, ali želim snagu, ergonomiju, kvalitetu (ali ne nužno apsolutnu) te što više mogućnosti, pa sam gledao ove jače modele (makar možda uzmem i slabiji).

Volio bi neki komentar vezan uz iskoristivost HSS, vlastitog svjetlomjera, onog dodatnog reflektora na Metz-u i slično.

Inače znam slikati sportske događaje u zatvornom prostoru i uskoro mi dolazi jedno obiteljsko vjenčanje gdje ću mijenjati službenog fotografa (glupa odluka znam, ali zato sam rekao best effort). Frend im ima Metz 50 i kaže se glava pada kad staviš bilo što na nju, neznam jel to vrijedi za sve Metz-ove :(

Za neki remote mislio samo koristiti kineske RF odašiljače, pa mi mogućnost žičane povezanosti nije ključna.

Unaprijed hvala na komentarima
Andro

Vrh

PostPostano: 12 svi 2011, 23:12 

Pa mislim da nije velika razlika u cijeni, pa bih stoga preporucio Canon (Ako sam u krivu, posipam se pepelom unaprijed). Njega sam imao i glava mu ne pada :D
Mozda je i Metz vrhunski, ali njega nisam nikad koristio.

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 13 svi 2011, 13:30 

lovric je napisao/la:
Pa mislim da nije velika razlika u cijeni, pa bih stoga preporucio Canon (Ako sam u krivu, posipam se pepelom unaprijed). Njega sam imao i glava mu ne pada :D
Mozda je i Metz vrhunski, ali njega nisam nikad koristio.

Thx na info!

Drago mi je čuti da mu "glava ne pada". Dakle ipak je stvar kvalitete izrade...
Daj mi samo reci taj Manual External metering sensor i "External Manual" kako to radi?

Ako netko ima iskustva sa Metz-om, svaki komentar je dobro došao.

thx

Vrh

PostPostano: 13 svi 2011, 16:04 

Ja nisam vise siguran, ali mislim da se radi o tome da on sam mjeri kolicinu potrebnog svjetla po kolicini odbljeska i prema tome odredjuje snagu bljeska, a ne prema ETTL mjerenju. Mislim da to u danasnje vrijeme nije bas korisno. Ili radis TTL pa se pouzdas u matematiku flash sustava ili radis u cistom manualu i sam si izmjeris svjetlo.

Ja o Metzu nikad nisam cuo nista lose i generalno su poznati po dobroj kvaliteti izrade, ali ne mogu komentirati iz osobnog iskustva jer ga nikad nisam imao.

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Vrh

PostPostano: 16 svi 2011, 08:50 

Hvala na odgovoru :!:

Imam dodatno pitanje, ti imaš 580EX, pa mi reci jel se on da prebaciti u slave i manual mode te onda okinuti sa pop-up blicom :?:

Nemam 7D tako da nemam master kontrolu u tijelu :cry:

Vrh

PostPostano: 17 svi 2011, 22:39 

Ne, Canonovi flashevi se ne daju okinuti svjetlom.

P.S. Nemam vise, imao sam. :D

Vrh

PostPostano: 23 svi 2011, 19:50 

Mislim da ti se povela rasprava na forumu hr da metz zna zezati u nekim situacijama tako da...

Vrh

PostPostano: 24 svi 2011, 06:14 

karel je napisao/la:
Mislim da ti se povela rasprava na forumu hr da metz zna zezati u nekim situacijama tako da...

Yes, Yes!
To mi je kompić pokrenuo :)

Inače dilema je gotova. Kupio Canon i sad kreće testiranje. Jedino mi je žao što ga se ne može kao Metz-a okinuti sa bilo kojim bjeskom. Ali kad bolje razmislim i nije to neki fičer!

U svakom slučaju hvala svim na inputu ;)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: