fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 22 lis 2021, 19:48.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 sij 2010, 19:08 
jel čitao tko? digital camera world izdanje od ovog mjeseca?
vrlo dobra usporedba, čini se da se Canon i dalje muči sa metering-om, iako je uveo novi sustav ifcl. jako lose, obzirom da sam isto primijetio i na svom modelu koji je znatno jeftiniji od ovog. kit objektiv da ne spominjem kod canona, ne briljira. sve sam blizi Nikonu :lol:
Ali generalno odnio je pobjedu nad Nikonom, ponajvise zbog mnostva opcija. Nije mi jasno kako ali Canonovci ce biti sretni :D

slika

slika

Vrh

PostPostano: 10 sij 2010, 00:11 

Pa mislim da u ovoj usporedbi razlucivosti u manjim cropovima ima vise razlucivosti u slikama od 7D, ali isto tako mislim da to nije previse bitno.

Mislim da je tu puno vece ogranicenje fotografa, od tehnike pa nadalje. Ako nemres napraviti sa ta dva aparata dobru fotku, jao si ga truda. :twisted:

Mislim da je Nikon vs Canon besmislena rasprava, jer ako ljudi rade dobre fotke sa Olympusom, Sonyem i Pentaxom, onda sigurno mogu i sa Canonom ili Nikonom.

BTW, 7D sam drzao u ruci i po meni je ergonomski najbolje rjeseno malo tijelo od Canona, daleko bolje od 40D i 5D MkII. Kome posao moze isplatiti tu kupnju, ne vjerujem da s njom moze fulati. Ali ja bi radje full frame 8-)

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 10 sij 2010, 15:47 
pa slazem se
razlike izmedju canona i nikona su vrlo male
inace taj 7d ima taj novi sustav meteringa a u medjuvremenu sam naucio nesto po tom pitanju (donosim ti tutoriale od 8,5 gb 8-) ), uglavnom ne treba vjerovat previse automatici, pa makar dolazila i od canona.
da zbog ove stvari pretendiram na full frame, cinjenica da nudi veci dinamicki raspon (osim ostalih prednosti). donijet cu ti i foto magazine od ovog mjeseca, imas u detalje recenzije i 7d i ostalih noviteta (pentax K-7 itd). K-7 dosta hvale, ali nije bas ni jeftin, a jos uvijek zaostaje kod visokog ISO (o tome da se sve snima u raw-u o tom potom, jer cak i kod portretnog fotografiranja snima se u jpegu zbog brzine okidanja i puno veceg buffera). pentax K-x ima nekoliko izrazenih mana, navodno se tocke autofokusa uopce ne zacrvene... 8-)

inace tamron je izdao i canon verziju tvojeg 17-50mm objektiva, sa VC. 2500 kn preko ebaya. super, cim sjedne lovica kupujem :D

Vrh

PostPostano: 11 sij 2010, 02:34 

Ja sam jako zadovoljan sa 17-50, a vjerojatno je sa stabilizacijom i bolji. Jedini nedostatak nekom kome bi to moglo biti bitno radi posla je nesto sporiji i dosta glasniji autofokus od canonovih USM objektiva.

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 11 sij 2010, 13:50 
interesantno ali na digital-picture.com taj novi tamron nije sjajno prosao, opticki je gori od tvog. Ali, moguce je da se radi ili o losem primjerku (test je koliko sam shvatio radjen i sa uzorkom) ili o tome da taj recezent navodno ne voli ne-Canon objektive (prema nekim forumima).

Ugl treba cekat dpreview i slrgear i konacnu na digital-picture. Ne fali ti opticka stabilizacija?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: