fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 22 lis 2021, 21:10.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Canon 1D Mk IV
PostPostano: 21 lis 2009, 00:18 

Evo par dana nakon nikona D3s i Canon svog konja za trku ima. Pa cisto da pratimo objave na Nikon forumu: Novi 1D Mark IV.

16 MPx na 1.3 APS-H senzoru, dvostruki DIGIC IV procesor za 10 slika/s u 14 bita. ISO 100 do 12800, prosirivo od 50 do 102400.
Potpuno novi AF sa 45 tocaka, od cega 39 cross-type manualno odredivih i sa novim algoritmima pracenja. Moze se posebno odrediti zadana AF tocka za portrait i landscape orijentaciju aparata.
Video do 1080p u 16:9 ili 4:3 omjeru po izboru od 24 do 30 slika u sekundi, te 720p do maks. 60 slika u sekundi. Takodjer sve ISO vrijednosti osim 50 se mogu koristiti kod snimanja videa.
Novi WB algoritam koji bi trebao biti bolji od prijasnjeg. Poboljsani Auto Lighting Optimizer. Unapredjen sustav ciscenja senzora. 1/300 maks. brzina sinkronizacije sa flashom. Novi 3" LCD sa VGA rezolucijom, smanjenjem refleksije i pojacanim kontrastom tako da se moze gledati i pod kutem od 160°.

Cijena za sve sretnike kojima to treba/mogu si priustiti je 4999$ u SAD, 5499EUR u Europi.
Uz to si mozete pridodati i novi wireless file transmitter koji se povezuje na sve 802.11a/b/g mreze, te preko Etherneta.

Link na primjere videa i slika:
http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos1dm4/
Video je definitivno odlican, medju slikama niti jedna za pokazat 6400 ili 12800 ISO.

Vise detalja na:
http://www.dpreview.com/news/0910/09102001canon1d4.asp
http://www.engadget.com/2009/10/20/cano ... nt-autofo/

Privitak/ci:
Opaska: Evo i slike
1dmkivstyle small.jpg
1dmkivstyle small.jpg [ 81.09 KiB | Pogledano 4472 put/a. ]

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.
Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 09:26 

Ok, pila je respektabilna, ali dragi moji sve to (ili veliku večinu) već to imate u Nikonu. Povratak na APS senzor i kod ove nove uzdanice i kod 7D, izgleda mi kao korak unazad.
Nemam ništa protiv Canona, ali....čini mi se da u zadnje vrijeme podosta kaskaju za konkurencijom. Što se cijene tiče, mislim da su i tu fulali, šta je previše, previše je.

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 09:39 

Ono sto meni nije jasno da je Canon jeftiniji u SAD (5000 vs 5200$ za D3s), dok je dramaticno skuplji u Europi (5400 eura vs 4700)

Trebali bi skinuti europske cijene znacajno dole.

Inace, mislim da su na 1.3 crop isli namjerno, a koji je razlog, treba pitati njihov marketing. Navodno su tako profesionalci htjeli :? :?

Canon ima daleko napredniji sustav razvoja senzora od Nikona, koji ih uostalom samo kupuje od Sonya, pa mislim da ne bi imali frke razviti FF.

Video je definitivno bolji, ISO isti (iako to bumo jos vidjeli), pa tako gledajuci dobijes znacajno vise. Bolji video, vise megapixela, veci domet.

Mislim da ce se prodavati sasvim dobro, ali ne meni :( :D
I svejedno, mislim da se ocekivalo daleko vise noviteta.

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 09:58 

lovric je napisao/la:
Ono sto meni nije jasno da je Canon jeftiniji u SAD (5000 vs 5200$ za D3s), dok je dramaticno skuplji u Europi (5400 eura vs 4700)

Trebali bi skinuti europske cijene znacajno dole.

Inace, mislim da su na 1.3 crop isli namjerno, a koji je razlog, treba pitati njihov marketing. Navodno su tako profesionalci htjeli :? :?

Canon ima daleko napredniji sustav razvoja senzora od Nikona, koji ih uostalom samo kupuje od Sonya, pa mislim da ne bi imali frke razviti FF.

Video je definitivno bolji, ISO isti (iako to bumo jos vidjeli), pa tako gledajuci dobijes znacajno vise. Bolji video, vise megapixela, veci domet.

Mislim da ce se prodavati sasvim dobro, ali ne meni :( :D
I svejedno, mislim da se ocekivalo daleko vise noviteta.

Ajmo jednom za svagada razbiti famu oko Nikonovg FF senzora.
Naime, istine radi, FF 12 mpx CMOS senzor koji se ugrađuje u zadnje vrijeme u Nikon DSLR aparate je proizvod Nikonovih stručnjaka i razvijan je dosta vremena. Sony je u ovoj priči samo proizvođač, najmodavac tehnologije za izradu i ništa više. Osim toga, sumnja se da je Sony maznuo prvi Nikonov APS-C CMOS senzor i ugradio ga u svoj legendarni R1 koji se btw naprasno prestao proizvoditi i reklamirati upravo iz tih razloga, odnosno da bi se izbjegle tužbe i odštete teške milijune dolara.

Što se noviteta tiče, tu se slažemo, sve što je predstavljeno kao novo u MK IV, uglavnom je već viđeno.

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 10:55 

lightman je napisao/la:
Ok, pila je respektabilna, ali dragi moji sve to (ili veliku večinu) već to imate u Nikonu. Povratak na APS senzor i kod ove nove uzdanice i kod 7D, izgleda mi kao korak unazad.

Ajme vidi ih nikonaša, našli o canonu raspravljat ;)
.... valjda zato kaj canon-aši fotkaju pa ne stignu na forum :lol:

Samo jedan detalj: na 1.3 crop nisu isli "namjerno" tj. ne vračaju se na APS senzor. 1D je uvijek bio na cropu 1.3, 1Ds je FF varijanta.
Sa ostalim komentarima se slažem.... a sad odoh fotkat sa svojih 8Mpx, možda zaradim za koji Mpx. više :roll:

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 11:03 

rizibizi je napisao/la:
lightman je napisao/la:

Samo jedan detalj: na 1.3 crop nisu isli "namjerno" tj. ne vračaju se na APS senzor. 1D je uvijek bio na cropu 1.3, 1Ds je FF varijanta.
Sa ostalim komentarima se slažem.... a sad odoh fotkat sa svojih 8Mpx, možda zaradim za koji Mpx. više :roll:

E Rizi tu si u pravu...1D nije bio FF.
Ali svejedno, u sveopčoj FF maniji izači sa APS-om...ne znam....
A što se tiče posjeta Nikonaša u Canon taboru.....vjerovao ili ne (a lako možeš provjeriti) više je Canonaša na Nikon stranicama, vjerojatno pare oči i maštaju o tome kako bi bilo lijepo imati Nikon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A dobro je da je tako, koliko vidim imate krive informacije o Nikonima, pa tamo i nešto naučite. ;) 8-)

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 11:11 

lightman je napisao/la:
rizibizi je napisao/la:
lightman je napisao/la:

E Rizi tu si u pravu...1D nije bio FF.
Ali svejedno, u sveopčoj FF maniji izači sa APS-om...ne znam....
A što se tiče posjeta Nikonaša u Canon taboru.....vjerovao ili ne (a lako možeš provjeriti) više je Canonaša na Nikon stranicama, vjerojatno pare oči i maštaju o tome kako bi bilo lijepo imati Nikon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A dobro je da je tako, koliko vidim imate krive informacije o Nikonima, pa tamo i nešto naučite. ;) 8-)

Ee, ne bi više onda bila FF manija da su svi FF-ovi kužiš. ;)
Ovo drugo je istina, baš se vratih sa nikon korisničke grupe i idem opet sad tamo, baš vam je cool 8-)

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 14:37 
Site Admin

Privitak:
Opaska: Pažnja - Velika datoteka!
EOSminiSITE.zip [5.99 MiB]
Preuzeto 192 put/a.

Pažnja velika datoteka - raspakirati i gledati sve što vas zanima o tom modelu - ovo je ultra tajna i nemojte ovo širiti izvan foruma jel ću morati to izbrisati!

Uživajte!

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 14:56 
Site Admin

A evo vam još toga ima se šta za čitati

http://www.fot-o-grafiti.hr/novosti/pre ... 1d-mark-iv

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 15:31 

Tiljak je napisao/la:
Privitak:
EOSminiSITE.zip

Pažnja velika datoteka - raspakirati i gledati sve što vas zanima o tom modelu - ovo je ultra tajna i nemojte ovo širiti izvan foruma jel ću morati to izbrisati!

Uživajte!

fala ovo je super skoro kao i da je fotic tu :)

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 21:16 

A evo i link na film koji je napravio Vincent Laforet, isti onaj tip koji je slozio i film za 5d2.

Ovaj film je jos bolji, sniman gotovo cijeli na ISO 6400, samo uz dostupnu svjetlost i sve je napravljeno sa beta verzijom 1D4.

Iz nepoznatog razloga Canon je trazio da se film makne sa njegove stranice, ali se jos uvijek moze vidjeti na youtubeu, pa evo link.

http://www.youtube.com/watch?v=KWt0GLdgGis

Evo da citiram covjeka:
"The ISO stayed locked in the 6400 ASA range - with a very few shots hovering 1 stop above and one or two set to 3200 ASA because we had TOO MUCH depth of field…(on the bridge.) At one point I found myself shooting at 12,800 ASA by mistake - and I didn’t even notice any noise on the rear LCD in the skies… 6400 ASA is the new 1600 ASA - maybe even the new 800 ASA. Stop to ponder that for a second - and what it can mean to the way you approach your craft."

A sad nek neko to snimi sa D3s ak moze 8-) 8-) 8-) 8-) ;)

Vrh

PostPostano: 27 lis 2009, 09:13 

lovric je napisao/la:
A sad nek neko to snimi sa D3s ak moze 8-) 8-) 8-) 8-) ;)

S D3s i žmirečki, ako treba ;) 8-) 8-) 8-)

Vrh

PostPostano: 27 lis 2009, 09:41 

Pa cijeli film bi i izgledao kao da zmiris, s obzirom da D3a nece snimati video iznad 3200 ISO. :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 27 lis 2009, 20:18 

A je vam i 7D dugo trajao....nakon par tjdana prva zakrpa, a sad evo već i neki problemi, za koje u Kenjonu kažu "da su fenomeni koje tek istražuju"...cccccccc :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 27 lis 2009, 23:06 

Pa canon uvijek probija nove horizonte :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 09:53 

lovric je napisao/la:
Pa canon uvijek probija nove horizonte :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ma Canon probija živce svojim vjernim korisnicima :lol: :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 10:00 

Pa i to su novi horizonti :)
Da vidis do kud ti strpljenje seze :D :D
Canonovi korisnici svakim danom napreduju u svakom pogledu :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 10:05 

lovric je napisao/la:
Pa i to su novi horizonti :)
Da vidis do kud ti strpljenje seze :D :D
Canonovi korisnici svakim danom napreduju u svakom pogledu :mrgreen: :mrgreen:

Još malo pa će uz Canon servise i prodavaonice biti pod obvezno stacioniranje timovima za prvu medicinsku pomoć. A možda ne bi blo loše i obvezno štampanje upozorenja na Canon proizvodima "Nije za ljude sa slabim živcima" ili "Slike koje ćete vidjeti mogle bi Vas uznemiriti".... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 10:13 

lightman je napisao/la:
"Slike koje ćete vidjeti mogle bi Vas uznemiriti".... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Svaka cast :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 10:27 

Evo bas sam pogledao na dpreview tu raspravu o 7D i ghost images.

Tko god slika onak dosadne slike ptica zasluzuje da mu nesto tako desi. To zapravo aparat pokusava dodati malo zanimljivosti :D

A i daje ti mogucnost da dok pregledavas zadnji snimak, odma vidis i sta si prije snimio, ne moras vrtit :lol: :lol:

Ma odlican aparat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 28 lis 2009, 12:25 

lovric je napisao/la:
Evo bas sam pogledao na dpreview tu raspravu o 7D i ghost images.

Tko god slika onak dosadne slike ptica zasluzuje da mu nesto tako desi. To zapravo aparat pokusava dodati malo zanimljivosti :D

A i daje ti mogucnost da dok pregledavas zadnji snimak, odma vidis i sta si prije snimio, ne moras vrtit :lol: :lol:

Ma odlican aparat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma imaš ti praf, tko je vidio dobiti fotku onak kak treba....bez veze i dosadno, to možeš i na filmu s običnim idiot-aparatom! ;) :mrgreen: :mrgreen:
Ovak dobiješ i fotke i igricu za PhotoShop "Makni duha s fotke". Super, moram si i ja jedan nabaviti...za duge zimske noći :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 03 stu 2009, 11:31 
lightman je napisao/la:
...
Nemam ništa protiv Canona, ali....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: