fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 26 stu 2020, 22:29.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 21 svi 2009, 11:24 
Site Admin

Bliži se ljeto - odlasci na odmore - kako ostati u kontaktu i postati fotke s ljetovanja?

Ima li tko iskustva s ovim mobilnim internetom :?: :?:

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 11:32 

imam ja..a tko će drugi ako neće Lightman.
Prije cca dvije godine na Ugovor ubo sam u T-Comu (ne reklamiram nikoga, jednostavno moram navoditi firme radi točnosti podataka) Web'Wook mobile Internet (PCMCI uređaj) i to radi pristojno, ali nije jeftino, tako da jedva čekam 7 mjesec da se toga riješim. E sad kakva je situacija u novije vrijeme sa stikovima i drugim firmama, ne znam iz osobnog iskustva, ali sam čuo da ova špreha koju ima Tele2 nije loša.

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 11:36 
Site Admin

Na nju sam i mislio - no uvijeti korištenja baš i nisu jasni - budem otišo do njih i raspitao se.

Možda daju neki popust za velike pakete pa uzmemo 10 komada :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 11:43 

Tiljak je napisao/la:
Na nju sam i mislio - no uvijeti korištenja baš i nisu jasni - budem otišo do njih i raspitao se.

Možda daju neki popust za velike pakete pa uzmemo 10 komada :lol: :lol:

Ma trebalo bi naći neku soluciju bez ili neku low price pretplatu ili na bonove, svejedno, samo da ne deru svaki mjesec neku veliku lovu za ništa. Gledao sam u ViP-u, ali mislim da je to ipak previše. Idem malo kopati po netu, možda nabasam na nešto pa javim. ;)

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:06 

Mmm da, baš sada gledam ovu spiku na bonove i mobile internet stick na Tele2....pa onak, nije baš jeftinjara.
U startu moraš iskrcati 395 Kn, od čega oni odmah na račun stave 100 Kn, u idućih 5 mjeseci po 50Kn, a zadnji mjesec 44 kn, što bi reklo "drže" te na mreži min. 7 mjeseci. Osim toga, da bi sve ovo vrijedilo, svaki se mjesec mora obnavljati račun s minimalno 50kn. Ako obnoviš račun sa 100kn automatski se uletava u jeftiniju tarifu, sve do iduće obnove, koja opet može biti 100kn pa se zdržava jeftinija tarifa ili sa 50kn pa se vraća na skuplju tarifu (skuplja tarifa 0,69 kn po MB i 6,9 kn konekcija / jeftnija je 0,39kn po MB i 3,9 kn konekcija). E sada ono što mi nije jasno je cifra od 6,9kn za uspostavu konekcije u skupljjoj tarifi ili 3.9 kn u jefnijoj tarifi. Po tome ispada da kada se jednom konektaš da je bolje ostai on-line što dulje, jer ti svaki puta iscuri lovi za konekciju.

Mala kalkulejšn: recimo na moreni sam, konektam se (ako ima signala, dao Bog) i postam 3 fotke na forum ukupno od 500kb...taj sport će me koštati u skupljoj tarifi 7,245kn+promet za otvaranje foruma, a u jeftinijoj tarifi to bi bilo 4,095kn + promet za otvaranje foruma.

Tako sam ja to skužio, pa tko voli nek izvoli 8-) 8-)

Zadnja izmjena: lightman; 21 svi 2009, 12:13; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:09 

Imao i PiCaMiCu, a sad i stick.
Skupo, ali ak ti treba pristup odasvud nažalost nema druge.

Koliko vidim tele2 ima za sada najjeftiniju ponudu, no pripazi se bonova, ako imaš malo veći promet, ode cijena u nebesa, 0,50Kn po megi ne izgleda puno, no vrlo se brzo nabere.
Možda ti je najbolja solucija prvo na bonove, pa vidiš koliko teraš u prosjeku mjesečno, a uvijek možeš kasnije sklopiti ugovor za pretplatu.
Hmm, nigdje nisam vidio cijene za stick bez ugovora, ali treba i to uračunati.

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:13 

Aha, i te teme se mogu tu naći, fantastično. Upravo ove godine i ja planiram internetski godišnji, pa sam počeo to proučavati.
Pretplata je kod bilo koga nezgodna ako trebaš samo za 2-3 mjeseca jer moraš potpisati za 12 ili 24 mj. Što se tiče varijante na bonove, to je opet dosta skuplja varijanta.
Tele2 je sad izbacio neke interesantne varijante za bonove ali ima i nekakvu pretplatu bez obaveznog trajanja ugovora.
Imam BUG od prije koji mjesec gdje su usporedbe cijena pa mogu to možda danas dofurati u klub, a uvalili su mi i ovaj letak za tele2 oni zatvorenici na trgaču pa dofuram i to.

Nego, možda bi Lakeman imao više iskustva sa time, kako li se on spaja na mrežu iz one simpatične kolibice na Pagu??

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:15 

Ma ja ću na Wirelees naći nekog nezaštičenog korisnika pa ću tako postati fotke i visiti na forumu. :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:23 

lightman je napisao/la:
Ma ja ću na Wirelees naći nekog nezaštičenog korisnika pa ću tako postati fotke i visiti na forumu. :lol: :lol:

Je, ako si negdje gdje ima takvih "fiksnih" korisnika. Kod mene u kampu takvih baš i nema. :cry:

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:32 

rizibizi je napisao/la:
Aha, i te teme se mogu tu naći, fantastično. Upravo ove godine i ja planiram internetski godišnji, pa sam počeo to proučavati.
Pretplata je kod bilo koga nezgodna ako trebaš samo za 2-3 mjeseca jer moraš potpisati za 12 ili 24 mj. Što se tiče varijante na bonove, to je opet dosta skuplja varijanta.
Tele2 je sad izbacio neke interesantne varijante za bonove ali ima i nekakvu pretplatu bez obaveznog trajanja ugovora.
Imam BUG od prije koji mjesec gdje su usporedbe cijena pa mogu to možda danas dofurati u klub, a uvalili su mi i ovaj letak za tele2 oni zatvorenici na trgaču pa dofuram i to.

Nego, možda bi Lakeman imao više iskustva sa time, kako li se on spaja na mrežu iz one simpatične kolibice na Pagu??

Da, baš sam sada proučavao i tu opšn...definitvno je jeftinije i povoljnije nego spika na bonove. Za 65kn+10kn radijska frekva, za mejesec dana imaš 500MB prometa. Nisam nigdje vidio da li se tu posebno uračunava svaka konekcija i po kojoj cifri. To je neka spika kao na Ugovor koji nema neki rok, kao možeš ga prekinuti kada god želiš, ali vjerujem da tu ima neka fora tipa moraš biti minimalno 3 ili 6 mjeseci na pretplati...ovo nagađam nisam to nigdje pročitao. Također ne vidjeh da li naplačuju uređaj ili ne... :roll: :roll:

Ako netko zna više....dobro došao :P :P

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:49 

Ma sad bum ja pobral podatke i napravil tablicu pa da vidimo šta "najbolje drži vodu"

Ne treba zaboraviti i internet preko mobitela. Ako netko ima več tu pretplatu, manja je nadoplata na istu, može se prekinuti kad hoće, spaja se preko moba, pa bluetooth ili kablovi na komp.

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 12:53 

rizibizi je napisao/la:
Ma sad bum ja pobral podatke i napravil tablicu pa da vidimo šta "najbolje drži vodu"

Ne treba zaboraviti i internet preko mobitela. Ako netko ima več tu pretplatu, manja je nadoplata na istu, može se prekinuti kad hoće, spaja se preko moba, pa bluetooth ili kablovi na komp.

Jeee, (klap, klap) rizibizi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 14:59 

Imao sam preko VIP-a PiCaMiCu, 512 MB uključenog prometa za cca 60ak kuna (ako se spajaš preko studentskog accounta, 50% je jeftinija pretplata) i to je funkcioniralo dosta dobro. Sada imam net preko službenog mob-a.

Postoji i varijanta de se kupi privjesak za ključeve/detektor wlan-a, pa malo šetnja po kvartu/mjestu/plaži/šumi/whatever i ganjaš signal...uz malo sreće i sigurnosno neosvještenih korisnika može se ubosti malo virtualnog prostora zabadava...

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 15:44 

Samo da se zna, nemam još nikakvog iskustava i sve informacije su samo teoretske, i sigurno uvijek postoji neka kvaka.

Dakle ovako:

Što se tiče Interneta na bonove, situacija je relativno jednostavna. Kod Vipa i T-coma je 1MB = 1kn, samo što i jedan i drugi provider stalno imaju neke akcije i opcije. Trenutno t-com ima neku akciju za 200 kn dobiješ 500 MB a VIP neke dvije opcije 250MB za 150kn i 500MB za 200kn. Za početak naravno morate platiti malo više da bi kupili i onoj modem/stik koji je tada oko stotinjak kuna više. TELE2 je smislio neku varijantu gdje je 1MB = 0,65kn ali se mora iskrcati 395 kn odmah i idučih par mjeseci koliko to traje još po 50kn/mj., ali modem je tada samo 1kn.

Pretplate su dosta jeftinije ali se mora potpisivati za 12 ili 24 mj. vjerojatno zato jer se modem dobije tada besplatno. Samo TELE2, što je pohvalno, ima opciju pretplate bez obaveze ali u tom slučaju modem se plaća (595kn).

Evo šaljem i tablicu koju sam složio na brzinu, za usporedbu.

Mislim da bi bilo najpraktičnije uzeti ovo od TELE2, pretplatu od 65kn i potpisat na 12mj, uz to se još mora za modem dodati još 295kn, što godišnje iznosi oko 1075kn. Ili VIP pretplatu 91kn/mj, što je godišnje oko 1092kn (ako se može samo na 1 g potpisat).
Opcija na bonove TELE2 bi izašla 395 + 6x50 = oko 700kn ali imam u tome sve skupa oko 600MB, dok u onim pretplatama prije ima 500MB svaki mjesec.

ps.: kaj nemrem poslat .pdf file??

Privitak/ci:
tablicami.gif
tablicami.gif [ 40.85 KiB | Pogledano 2340 put/a. ]

PostPostano: 21 svi 2009, 16:16 
Evo i mene i mojih iskustava. Ja imam mobilni internet već neke 3 godine.
Trenutno imam:
-T-Mobile WebN'Walk na HP iPAQ PocketPC-u: 50kn = 150MB / mj - na SIM kartici
-T-Mobile WebN'Walk na Acer Tavelmate laptopu: 100kn = 500MB / mj. Ugovor na 2 godine od koje je prva godina bila 1kn / 1Gb - PC ExpressCard
-VIP MCC koristim na 17'' i na 11'' Acer laptopima: 200kn = 2GB / mj. Ugovor na 2 godine ali taj AcerOne11'' sam dobio za 391kn uz taj ugovor.- USB Stick modem
-VIP VODAFONE Mobile CArnet na Toshibi laptopu 145kn = 3Gb /mj na 2 godine - PCMCIA kartica (njega sam nekidan ugasio)

Teško je reći što je najbolja varijanta jer razni ljudi imaju razne potrebe. Meni treba minimalno 2-3 mobilna interneta zbog svih putovanja i posla itd...
Ali najjeftinija koju sam koristio je definitivno CarnetMobile preko VIP-a. Ako niste član akademske zajednice SIGURNO imate dijete u školi, frenda na faxu i slično kome ne treba CArnet povlastica. Dovoljno je zamoliti nekoga da Vam ode u referadu/tajništvo i zatrazi pristup Carnetu.Onda nakon 2 tjedna ce on dobiti na kućcnu adresu kovertu sa pristupnim siframa i to je to. Vi mozete naravno i prije toga otici u VIP i otvoriti si ugovor na carnetMobile jer se kod potpisivanja ugovora NE TRAŽE podaci na koga će se kasnije spajati. Ali NAPOMENA! Takav ugovor se može kasnije koristit ISKLJUČIVO sa Carnet pristupom. Naravno bilo kojim. Vi mozete imati nekoliko tudjih pristupa i usernamova i samo ih po potrebi mijenjate.
Kvaliteta kod spajanja stvarno varira i nema jednog odgovora da je signal bolji na VIPu ili T-mob.
Eto...

Vrh

PostPostano: 21 svi 2009, 18:10 

pa evo, pošto je to područje moj kruh svagdašnji (doduše, zadnje vrijeme češće jagode nego kruh, ali na dijeti sam, jelte.. :mrgreen: ), nabacila bih i ja par misli... u suštini je to jaaaaaako skup sport i preporučila bih ga samo onima koji nemaju baš nikakvu alternativu (ili imaju puno novaca). u nekakvim razumnim iznosima se kreće samo za skromne količine podataka. osim toga ovisiš i o kvaliteti signala na području na kojem se nalaziš. znam i za slučajeve kad ljudi čak ni usred zagreba nisu mogli ostvariti kvalitetnu konekciju, već im je stalno pucala...

s druge strane, u mnogim turističkim mjestima ima varijanta nekakvih wireless hotspotova na koje se možeš nakačiti često i za džabe (jedino što takvi znaju imati ograničenja u pristupu pojedinim sadržajima...), ne znam baš detalje jer mi nije nikad trebalo. uglavnom, mislim da je to sasvim upotrebljiva alternativa.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: