fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 20 lis 2019, 13:25.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 sij 2010, 17:31 

Ovo je moja fotografija i kao što će mnogi to zaključiti veliki odmak od mojeg dosadašnjeg načina rada, budući da inače težim kvalitetnoj, recimo crnobijeloj fotki. Obrada me jednostavno sama vodila i jako sam zadovoljan rezultatom. Sviđa mi se. Kadriranje, trenutak, pogled,spontanost itd. Zanima me vaše mišljenje. Prvi dojam, opći dojam, što vas odbija i dali vas nešto privlači. Dali zadovoljava nešto ili ne...itd... Udrite!

slika

Vrh

PostPostano: 27 sij 2010, 03:42 
Site Admin

Iako si preskočio prvu selekciju, a to je slanje fotografije meni da je odobrim za kritiku ostavit ću je na forumu, možda ti netko i odgovori.

Na žalost ova je rubrika doista promašila svoju svrhu, ja sam htio da ovdje budu dobre i zanimljive fotografije na kojima će se moći pokazati kako loše tako i dobre strane. Do sada je broj takvih fotografija minimalan.

Što se tiče tvoje fotografije ona ne zadovoljava niti minimalne tehničke uvjete, kažeš da težiš kvalitetnoj fotografiji, a tehnička je kvaliteta prvi preduvijet da se o fotografiji uopće raspravlja. Obrada te sama vodila - kuda i kako? Meni se čini da si iz pretjerano podeksponirane fotografije pokušao izvući barem koliko - toliko vidljivu sliku i da je to jedino od obrade što si i primijenio. Ovo svakako nije portret obrađen prema bilo kojem sustavu kojeg ja poznam, sve je na njemu pogrešno što se tiče "obrade". Kad se već baviš crno-bijelom fotografijom mogao si i ovu pretvoriti u crno-bijelu kako bi eliminirao ovaj bolesno žuti tom kože.

Kadriranje je na rudimentarnom nivou ne vidim što se ovdje o njemu uopće može reći direktan pogled u os objektiva, centralo pozicionirano lice, oči početnički smještene u sam centar fotografije. Trenutak ne postoji kao ni spontanost, model pozira fotografu, možda tebi taj trenutak kad je model pogledao u objektiv nešto znači, jer je na gužvi "Picture this" partyja pogledala ravno u tvoj objektiv, ali njoj je to samo još jedna, s radošću mogu reći vrlo profesionalno, odrađena poza. Ima ih dosta takvih odrađenih na hufo.hr

Što me privlači - ljepota modela. Što me odbija - sve drugo što je fotograf s takvim modelom napravio.

Evo šaljem ti svoju verziju tvoje slike - koja je ovaj put obrađena, a s obzirom na styling i zgled modela postavljena u odgovorajući kontekst - dakle kao starinska fotografija.

Nadam se da će sve ovo nekome biti korisno.

Privitak:
obrada.jpg
obrada.jpg [ 66.74 KiB | Pogledano 3599 put/a. ]

Drago mi je da si bio na partyu, družio se s nama i iskoristio priliku za fotografiranje.

Vrh

PostPostano: 27 sij 2010, 18:36 

Zahvaljujem na vrlo temeljitom komentaru. Meni će svakako u budućnosti pomoći.

Vrh

PostPostano: 27 sij 2010, 18:55 

I moje isprike što sam zaobišao protokol. ;)

Vrh

PostPostano: 28 sij 2010, 00:10 

Nemoj samo da te ovi loši komentari bace u bed. Samo radi fotke kakve se tebi sviđaju ali i poslušaj komentare, možeš ih prihvatiti ali i ne moraš, odluka je na tebi.
Ova fotka je definitivno mogla biti puno bolje kadrirana (cropana) i užasno je "točkasta" (barem na mom monitoru). Probaj se trenutno za početak više koncentrirati na fotografiranje i fotografiju koja dolazi direktno iz fotoaparata, a malo manje na naknadnu obradu, jer loša obrada sama po sebi može uništiti fotku koja je bila i dobra.

Vrh

PostPostano: 28 sij 2010, 13:00 

Hvala. Kao što rekoh, prvi put otišao u tom smjeru, pa, reko da pitam. Uživajte.

Vrh

PostPostano: 29 sij 2010, 22:43 
ono sto sam trubio (i zasto sam trubio) da fotografija nije obrada....ja bi zabranio obradu fotke dok se ne dokaze da si kvalitetan fotograf i bez obrade...dakle da prije svega znas uhvatit trenutak i napraviti tehnicki kvalitetnu fotografiju cijih se boja nece ljudi uplasiti 8-) .

ne razumijem samo, jeli ovaj sum na slici (zrnatost) tvoja namjera ili ?

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: