fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 01 lip 2020, 19:41.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nikon Club
PostPostano: 27 tra 2009, 20:53 

Ima li zainteresiranih za osnivanje ovakvog kutka? :? :roll:

Vrh

Naslov: Re: Nikon Club
PostPostano: 28 tra 2009, 07:15 
Site Admin

Iako nisam korisnik Nikona podržavam ovakvu grupu - mogli bi otvoriti grupe za korisnike svih tipova aparata. Na tim bi grupama iskusniji korisnici mogli pomagati onim manje iskusnim oko nekih aspekata uređaja koje koriste.

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 08:40 
Definitivno. Postoji i na ''jednom drugom forumu'' i dobro funkcionira već dugo. :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 12:08 

Ooooooo, drago mi je vidjeti da ima interesa i iz drugih "tabora".....na kraju svega, ipak smo svi jedinstveni u tome da nam je fotka u krvi 8-) 8-) 8-) :D :D :)

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 12:09 
lightman je napisao/la:
Ooooooo, drago mi je vidjeti da ima interesa i iz drugih "tabora".....na kraju svega, ipak smo svi jedinstveni u tome da nam je fotka u krvi 8-) 8-) 8-) :D :D :)

naravno. Samo ja ću biti jako osamljen ako otvorimo SIGMA club . :D

:mrgreen:

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 12:12 

Mjenjaj "vjeru", prebaci se na.....ne znam, eto možda na Nikon :roll: ....nije da te nagovaram :twisted: .....ali što je to dobra makina, a tek objektivi....o fleševima ne mogu ovako preko foruma, u 200-300 redaka napisati barem one osnovne pohvale ;) ;) ;) ;) ;)
Ne brini, drag si ti nama i sa Sigmom i bez Nikona, samo dođi....... :D :D :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 12:21 
Promijenio sam vjeru prošle godine sa Canona na Sigmu. kad jednom probaš Foveon senzor.. 8-) . Možda je vrijeme za nešto drugo a možda i za PENTAX!!!!!!!!!!!!!!! (čekam Tiljkov Komentar sad :mrgreen: )

:D :D :D :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 12:25 

Riješiti se Canona uvijek je dobar potez, bez obzira na motivaciju...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D :D :D
....a sa Sigme prijeći na Pentax.....ma ne znam :roll: :roll: :roll: :? :? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (sigurno će nešto Damir imati dodati na ovo)

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 18:32 
Site Admin

Svakako da imam :D

Uskoro izlaze nasljednici K20D a i srednji format na osnovi 645 formata, znači SLR - like sustav s velikim sanzorom - bumo mi još svašta vidli od Pentaxa ;)

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 18:37 

Tiljak je napisao/la:
Svakako da imam :D

Uskoro izlaze nasljednici K20D a i srednji format na osnovi 645 formata, znači SLR - like sustav s velikim sanzorom - bumo mi još svašta vidli od Pentaxa ;)

Ma i taj Pentax....nemaju full-frame (135mm format) senzor, ali zato već drugi puta najavljuju digitalni srednji format.... :? :? :?

Vrh

PostPostano: 28 tra 2009, 21:12 

Eto, neka krene s Nikonm, nešto sam nabacio, očekujem i ostale da se priključe, komentiraju, postaju...... a za sve to imamo jedno mjesto na http://www.fot-o-grafiti.hr/polaznici/viewforum.php?f=23 :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 13:30 

Pitanje za administratore, ne bi li Nikon klub trebao biti pod temom Nikon u korisničkoj grupi, glupo je da su praktički iste teme na različitim djelovima foruma!

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 13:35 
Nisam Admin ali, ovaj post je nastao jer je lightman predlozio ovim putem da se naprave klubovi. tako da je ovaj post samo kao neki početak. A pravi klubovi su tamo: viewforum.php?f=21 8-)

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 13:38 

maligauss je napisao/la:
Pitanje za administratore, ne bi li Nikon klub trebao biti pod temom Nikon u korisničkoj grupi, glupo je da su praktički iste teme na različitim djelovima foruma!

Samo jedan jedini post iznad tvoga napisao sam pojašnjenje i stavio link na Nikon grupu koja je nastala nešto kasnije od prve inicijative za osnivanje korisničkih grupa. :lol: :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 14:16 

hehe vidim, ali topic još nije prebačen :roll: :roll: :roll:

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 22:33 
Site Admin

mislim da se ne mogu prebacivati topici - bar ja to nisam našao - ništ onda ću ga izbristai da ne zbunjuje novajlije na forumu :lol: :lol:

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 22:35 

Tiljak je napisao/la:
mislim da se ne mogu prebacivati topici - bar ja to nisam našao - ništ onda ću ga izbristai da ne zbunjuje novajlije na forumu :lol: :lol:

ili ga samo zaključaj...neka se vidi povijest :lol: :lol: :P :P :twisted: :twisted:

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 22:43 
Tiljak je napisao/la:

Može se prebacivati cijele teme ili samo postove iz foruma u forum. Pod Administratorskim alatkama je.

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 22:46 
Site Admin

ja tražio ali nisam našao - oš da ti dam odobrenje pa se ti poigraj s time :?:

Vrh

PostPostano: 05 svi 2009, 22:55 
Može. taman da isprobam i chat verzije...

Vrh

PostPostano: 06 svi 2009, 08:38 

mogu se prebacivati cijele teme,
admin sam na forumu koji je napravljen prema istom obrazcu kao i ovaj...

Vrh

PostPostano: 06 svi 2009, 10:30 

bravo bravo :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 14 lis 2009, 10:02 

Nikonaši, nekako nam je klub neaktivan...
Dajte ljudi pišite nešto..

Evo ja ću za početak zamoliti uredništvo Fot-o-grafita, koje izezutno cijenim, da na stranicama posvete (više) prostora Nikonu. Primjera radi, unazad godine dana Nikon je napravio 3 odlična fotoaparata s FF senzorom, koji naveliko ubiru sve moguće nagrade i pohvale, a o svemu tome nema ništa na Fot-o-grafitima. Prema mišljenju mnogih fotografa raznih profila i to ne samo iz Nikon tabora, upravo ovi aparati donijeli su veliku prekretnicu u DSLR svijetu, pa eto ako zbog ničega drugoga, mislim da je to vrijedno spomenuti i napisati nekoliko redaka. Osim DSLR tijela, izdano je i nekoliko vrhunskih objektiva, novi fleš, ali eto nažalost, niti o tome nema ništa. I opet primjera radi, u najnovijem Canon-u 7D dijelom se kopira Nikon tehnologija (horizont iz D3 i grupiranje AF točaka iz D2x i D200), no o tom modelu se ipak pisalo. Malo sam listao objavljene press-materijale, pa vidim da se tamo može nači svega, od Olympusa, Canona, Sonya, Pentaxa do HP-a, a od Nikona samo jedan članak i to o kompaktima COOLPIX za 2009. Obzirom da na forumu, pa tako i na tečajevima ima ljudi koji rade s Nikonima, mislim da bi takve informacije (ili barem vijesti) dobro došle u provom redu njima, a naravno onda i svima drugim posjetiteljima stranice. Ako je problem s dobivanjem press-materijala, mislim da se to može riješti s jednim e-mailom.

Da se ne bi stekao krivi dojam, ne lobiram ni za koga, ali ako već ima svega pomalo, ne vidim razloga zašto se onda ne bi pisalo i o Nikonovini, tim više što je ova firma u zadnje vrijeme broj jedan u DSLR svijetu (barem kada se radi o 135 formatu). Kako ne bi sve ostalo samo na zamolbi, ponudit ću svoju pomoć pri pisanju i traženju materijala za Nikon.

Uredništvo, nhf ;) :D

Vrh

PostPostano: 04 stu 2009, 15:18 

Ekskluzivna obavijest za sve Nikonaše (i Canonaše, he, he, he :twisted: :twisted: )...ovih dana očekujemo novog člana, "prebjeg" iz Canon tabora ili drugačije napisano, čovjek je shvatio da su dobre fotke na "tamnoj" strani. Kada se pojavi, poželimo mu dobrodošlicu, dobro svjetlo (mada više neće biti problema sa visokim ISO-om, svejedno) i neka dugo dugo uživa u odličnim fotkama sa svog novog Nikona. ;) :D :D :D :D

Vrh

PostPostano: 04 stu 2009, 17:38 

lightman je napisao/la:
Ekskluzivna obavijest za sve Nikonaše (i Canonaše, he, he, he :twisted: :twisted: )...ovih dana očekujemo novog člana, "prebjeg" iz Canon tabora ili drugačije napisano, čovjek je shvatio da su dobre fotke na "tamnoj" strani. Kada se pojavi, poželimo mu dobrodošlicu, dobro svjetlo (mada više neće biti problema sa visokim ISO-om, svejedno) i neka dugo dugo uživa u odličnim fotkama sa svog novog Nikona. ;) :D :D :D :D

Jos jedan izgubljeni sin :cry: :cry: :cry: koji misli da je trava na drugoj strani zelenija, a ne zna da je to samo saturation +3 po defaultu 8-) 8-) :D :D :D

Al' s obzirom da sam ja drugi najaktivniji clan u Nikonovoj grupi, zelim mu dobrodoslicu :) :) :) :D :D

Dobro svjetlo mu ne treba, jer covjek je ipak radio sa canonom i za njega vise nema izazova 8-) 8-) :D :D :D

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 05 stu 2009, 03:01 
Site Admin

lightman je napisao/la:
Nikonaši, nekako nam je klub neaktivan...
Dajte ljudi pišite nešto..

Evo ja ću za početak zamoliti uredništvo Fot-o-grafita, koje izezutno cijenim, da na stranicama posvete (više) prostora Nikonu.

Uredništvo, nhf ;) :D

sve što dobijemo - objavimo!

Vrh

PostPostano: 02 pro 2009, 14:42 

evo da se i ja konacno pohvalim da sam postao nikonas ;)

Vrh

PostPostano: 02 pro 2009, 19:20 

damir pavlovic je napisao/la:

Čestitam!

Vrh

PostPostano: 04 pro 2009, 13:52 
damir pavlovic je napisao/la:

Nice! And your canon? He lives on e-bay now? :D

Vrh

PostPostano: 01 ožu 2010, 15:24 
Novi model Nikona

slika

:D :D :D

Vrh

PostPostano: 29 lip 2010, 19:59 
dobije se i garancija

slika