fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 21 ruj 2019, 10:16.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tihi prolaz
PostPostano: 10 tra 2011, 07:07 
Site Admin

Novi izazovi za naše kritičare!

Privitak:
Tihi_prolaz.jpg
Tihi_prolaz.jpg [ 109.15 KiB | Pogledano 3430 put/a. ]

Vrh

Naslov: Re: Tihi prolaz
PostPostano: 17 tra 2011, 17:51 

Čini mi se da ima previše asfalta u slici, a i ove pukotine mi čine to da prateći njih mi pogled bježi van fotografije. Možda bi bolje funkcionirala ovako:
Privitak:
Tihi_prolaz.jpg
Tihi_prolaz.jpg [ 54.62 KiB | Pogledano 3339 put/a. ]

Vrh

PostPostano: 09 svi 2011, 22:38 

Gafi, hvala na komentaru. Pričekao sam malo duže s odgovorom, mislio sam da će biti više kritika.
Nakon tvoje kritike mogu samo potvrditi da sada i meni pukotine u asfaltu malo smetaju i odvlače pažnju.
Nekako mi ipak više za ovu fotku paše portret orijentacija i linija koja se proteže od donjeg lijevog kuta te vodi pogled do primarne točke interesa.
Pokušao sam u PS-u ukloniti pukotine. Kako se sada čini?

Privitak/ci:
Tihi_prolaz_v2.jpg
Tihi_prolaz_v2.jpg [ 190.76 KiB | Pogledano 3199 put/a. ]
Vrh

PostPostano: 10 svi 2011, 09:20 

Pozdrav,
mislim da nije problem u pukotinama na asfaltu nego pogled u pravilu bježi prema najsvjetlijem djelu slike, a kod tebe je to istovremeno izlaz iz slike (kompozicijski i metaforički).

Napravio sam crop i sada pukotine u asfaltu pomažu jer dovode pogled do ljudskog lika i istovremeno pogled ne bježi van.
Slobodno me ispravite ako griješim.

Samo moje mišljenje. Pozdrav Robert

Privitak/ci:
Opaska: Mislim da ovaj brzinski crop sugerira bolje zadržavanje pogleda u slici.
Tihi_prolaz - prijedlog.jpg
Tihi_prolaz - prijedlog.jpg [ 63.51 KiB | Pogledano 3180 put/a. ]
Vrh

PostPostano: 10 svi 2011, 21:15 

Hvala na komentaru. Sada mi se fotografija čini jednostavnijom, što naravno smatram da je čini boljom.
Pogled, kao što si rekao ostaje u slici. Pukotine mi se više ne čine problem. :-)

Zanimljivo je kako komentari mijenjanju moje mišljenje o ovoj fotografiji.
Pretpostavljam da je to iz razloga što sam nisam dovoljno razmišljao o fotografiji, niti prije niti nakon pritiska na okidač.

Vrh

PostPostano: 15 ruj 2011, 22:50 

Pozdrav!

Ok, davno je postavljeno i odavno nisam bio tu, ali slika mi se svidila pa sam se odlučio ipak nešto napisati.

Meni je najbolja prva varijanta. Sviđa mi se svijetlo - tamni ritam u gornjoj polovici, mislim da super izgleda i da u zadnjem cropu to fali. Malo manje je izraženo, ali slična stvar se događa kada gledaš od gore prema dolje (sličan ritam, samo niže se pretvara u manje kontrastnu).

Sviđa mi se i asfalt u prvoj varijanti, odnosno dopao mi se sav taj prostor u kojeg teta ide. Isto tako, perspektivna promjena ovih pločica (i još više njihov rub) mislim da puno jače vode oko nego na prvom cropu, a sama teta mi na prvoj slici zato djeluje puno "važnija".

Ima svega od crne do bijele, kontrasta, postepenih prijelaza, ravnoteže tamnih (gore lijevo) i svijetlih (dole desno) dijelova... Iako je desni (stražnji) dio tete na tamnoj površini, tanka linija joj ocrtava rame i ruku... ma uglavnom, jako mi se sviđa prva varijanta.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: