fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 21 ruj 2019, 10:14.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dodir
PostPostano: 11 sij 2010, 17:22 
Site Admin

Svi sve znate, čekamo kritike, analize, pohvale, pokude, seciranje slike uzduž i poprijeko....

Privitak:
dodir.jpg
dodir.jpg [ 265.73 KiB | Pogledano 3377 put/a. ]

Vrh

Naslov: Re: Dodir
PostPostano: 11 sij 2010, 18:05 

Evo mog pokušaja...
fotografija mi se u globalu sviđa..
malo je preexponirana za moj ukus...naročito lijeva strana...
ako se ne varam to je mjehur od sapunice??? odraz stepenica ili nečeg takvog zarobljen u mjehuru???
dominaciju objekta na desnoj strani pojačava linija koja se spušta s lijeva na desno prema balonu...pogled se uvijek zaustavlja na toj točki interesa...odraz u balonu također uvijek pogled fixira na njega...sve skupa daje dobru dinamiku slici ..kao da se nešto događa u balonu....
možda malo više oštrine samoga balona...a manje oštrine u pozadini....dobilo bi se na napetosti samoga balona pa očekujem da se raspline....
a sad molim autora da objasni kaj je zapravo na slici..ako nisam na dobrom putu...a ovo mi je prva kritika pa nemojte biti preoštri u "kritiziranju" moje kritike :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 11 sij 2010, 23:35 

Interesantan motiv. Bez puno filozofije, slažem se s apotekaricom vezano na DOF. Šteta za odbljesak i nedovoljan kontrast na desnoj strani. Ono što se, po meni, može ispraviti je izrez (kvadratni). Balon od sapunice smjestio bih u centar i tako naglasio savršenstvo kruga i maknuo (po mom mišljenju) suvišni dio koji samo odvodi pogled i uznemiruje.

Vrh

PostPostano: 12 sij 2010, 00:44 
ideja odlicna, realizacija slaba
pozadinu bi izdvojio, i izabrao jednostavniju od ove (cekao bi drugu priliku ako treba :D ).
fotka ne zadovoljava ni tehnicke standarde, primjecujem dosta suma.
flare nije pogodjen

Vrh

PostPostano: 12 sij 2010, 02:33 

Prema mom dojmu na fotografiji se nalazi mjehur od sapunice u kojem se reflektiraju ljestve, a sam mjehuric smjesten je na prijelazu poda i zida.
Mislim da je apsolutno pogodjeno zakosenje slike kojim se dobija dijagonala koja nas sa lijeve strane uvodi u sliku te dovodi do glavne tocke interesa, mjehurica, ali nas ne vodi dalje van.

Unutar mjehurica je interesantna i odlicno pogodjena refleksija koja nam kruzno vodi pogled, ali ga nigdje linije ne vode van, kako je sve lijepo zamijetila apotekarica. Unutar same refleksije, ako sam u pravu :? , vidi se fotic koji je postavljen na stativ na ljestvama, ali bez vidljivog fotografa, sto bi ukazivalo da je fotka pripremana i zamisljena. Cijela fotka ostavlja jedan sanjiv i nestvaran osjecaj u koji se odlicno uklapa i pozadina. Osim toga, izrez ne bih mijenjao jer mislim da pozicija mjehura i nakosenost ostavlja dojam padanja, nestabilnosti i sveukupno povecava nestvarnost. Kao uhvaceni trenutak koji ce ubrzo nestati zauvijek.

Mislim da je to sve odlicno pogodjeno, ali tu dolazimo do dijela koji mi se ne svidja - izuzetno jake refleksije svjetla, vjerojatno sunca kroz jedan od prozora, koje spaljuje lijevi gornji dio fotografije i nalazi se na samom rubu naseg mjehurica te izrazito odvlaci pogled. Mislim da se to trebalo pokusati barem smanjiti u postprocesingu kada se vec nije uspjelo izbjeci kod fotkanja. Osim toga, slika ostavlja dojam prejake obrade u PS-u koja je dovela do ove zrnatosti, ako se ne varam. Fotka je dosta male rezolucije pa nije niti posve jasno da li je to efekt koji se zelio dobiti ili jpeg koji je previse obradjen.

Sveukupno, fotografija zaokuplja paznju i navodi me da ju dulje pogledam i analiziram, sto je apsolutni plus, te osim toga izaziva emocionalni odgovor, sto su sve pozitivne osobine i dosta odvlace od ovih negativnih dijelova, ali je moj dojam da bi se na njima ipak trebalo poraditi. Kao da autor/ica ima jako dobar osjecaj za estetiku, ali mu/njoj nedostaju jos tehnicki aspekti. U svakom slucaju bolje nego obrnuto :D

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 13 sij 2010, 11:11 

Pitanje za autora, od cega je raden balon ili koliko je bilo velik?

Vrh

PostPostano: 02 ožu 2010, 12:37 

Nažalost, meni ništa na ovoj fotki ne zadržava pogled. Ovaj "flare" me bode u oči i odmah odbija. Kao da u podne gledam ravno u Sunce. Plošno, prazno, bez zanimljivog sadržaja ili konteksta. Sve mi djeluje nejasno i nebitno. Previše ružnog šuma, izrazito toksičan kolorit. Flare mi izgleda dodan naknadno u PS, neuspio pokušaj dobivanja na atraktivnosti..
Nažalost, ne razumijem ideju a nemogu ništa dobroga reći ni za realizaciju.

:(

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: