fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 21 ruj 2019, 10:09.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Uživancija
PostPostano: 11 sij 2010, 17:17 
Site Admin

Kaže autor:

evo i ja vam šaljem jednu fotku za kritiku. ja bi ju kategorizirao kao emocionalni portret.

Privitak:
uzivancija.jpg
uzivancija.jpg [ 143.49 KiB | Pogledano 3124 put/a. ]

Vrh

Naslov: Re: Uživancija
PostPostano: 11 sij 2010, 23:26 

Rekao bih prije da je to fotografija trenutka nego portret, ali... Pomalo mi smeta žarišna duljina - svakako bih išao nekakvim blagim teleobjektivom, smeta mi i preduboki DOF, te, na kraju, osvjetljenje (fleš na fotiću?).
Kompozicijski ne bih odrezao vrh glave i dio ruke koja drži žlicu.

To bi bilo samo moje mišljenje, no offense.

Vrh

PostPostano: 12 sij 2010, 11:03 
umjetnost rasvjete na ovoj fotki svodi se na flash s vjerovatno nekog kompakt fotica (doduse danas ima raznoraznih kompakata koji su prilicno odmakli - pa je tako olympus PEN "very compact half-frame camera" (wiki)) 8-)
da se vratim na fotku, "flash in your face", tamna pozadina analogno tome, jedna saka osvijetljena, druga u sjeni, spomenuti duboki DOF. emotivni trenutak je pogođen. meni ne smeta odrezan manji dio glave ni ruke, dapace.
mozda bi bilo interesantnije da komentiramo neke bolje fotke, ipak je kod njih teze uocit nedostatke? 8-)

Vrh

PostPostano: 12 sij 2010, 12:23 

i meni više izgleda kao fotografija trenutka....
voljela bih vidjeti emociju u očima curice...a to je valjda zbog fleša zatvorila oči....
ako je polaznik tečaja autor, primijeniti više znanja kako dobiti svjetlo u mraku bez fleša...
još jedna u nizu fotografija za obiteljski album...sorry
nemam puno pojma o obradi fotografije ali vidim da tu treba mijenjati....kontrast....wb...
curica je slatka i vesela... :o ;) ali tata....nemoj blicati....

Vrh

PostPostano: 02 ožu 2010, 13:46 

Mislim da je portretna fotografija ipak kategorija koja zahtjeva konkretniji i ozbiljniji pristup. Ovo je obični "family snapshot". Bez da tvrdim da u tome ima išta loše. U toj kategoriji fotka ispunjava sve uvjete pa je eventualne nedostatke možda i bespredmetno komentirati, ali koji korak unazad dao bi više prostora pa bi bačvasto izobličenje bilo manje izraženo i djevojčica prirodnija a u isto vrijeme bi bila i manja koncentracija blica na njenom licu i možda bi automatika manje podexponirala pozadinu, koja je definitivno otišla u mrkli mrak pa na mene ostavlja dojam da je snimak napravljen u nekom podrumu ili nešto slično. Malčice prejak izrez, a nedostaju mi i oči ...

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: