fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 21 ruj 2019, 10:05.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kritika 05
PostPostano: 31 svi 2009, 10:51 
Site Admin

Traže se pametne kritike i dobre reakcije :D :D

Privitak/ci:
kritika05.jpg
kritika05.jpg [ 185.36 KiB | Pogledano 2587 put/a. ]
Vrh

Naslov: Re: Kritika 05
PostPostano: 31 svi 2009, 12:14 

Opet ja, i opet bez previše mudrovanja...znam, traže se pametne kritike, no u vjerojatno će ova barem donekle biti dobra.
Dakle, plitka dubinska oština, smještena upravo tamo di treba, na primarnu točku interesa. Ovako od oka rekao bih da je poštovano pravilo trečina i da je potpuna oštrina postignuta upravo na bubi, a posebno rekao bih na ticalima, koja dalje nekako upučuju pogled prema desnom kraju fotke. U istom dijelu odlično se prepoznaje i tekstura podloge. E sad, ono što se barem meni čini, na desnom dijelu slike, ovaj neoštar dio, malo naglije gubi detalje )što je razumljivo), ali još uvijek dovoljno dobro da izvede pogled sovih nekoliko šara do ruba fotke. Ako sam dobro gledao, gornji desni kut je nešto svjetliji i tu mi se oko zaustavi i ni makac dalje.
Ukupno gledano, tehnički odlično izvedeno, kadar mi se čini skorz ok...sve u svemu, meni zanimljiv uradak. E sad kako bi fotka funkcionirala da je zarotiramo po horizontali za 180 st. to nisam isprobao, ali obečavam da hoću, pa ću onda nadopuniti ovih nekoliko već napisanih rečenica.

Vrh

PostPostano: 03 ruj 2009, 23:04 

tko to voli biologiju;)!? sviđaju mi se crno bijele fotkice i puno su mi bolje od fotki u boji..upravo jer nekako govore više..pune su emocija ..

Vrh

PostPostano: 21 lis 2009, 17:10 

Pa eto da se ukljucim :)

Uvijek se mogu izvlacit da nisam prosla estetiku :D

Meni je slika super, plitka dubinska ostrina i dio koji je najbitniji je ostar. Također već rečeno, postivano pravilo trecina.

Jedino što bi ja mozda htjela vidjet ili napravila je - okrenula bih sliku 90°CCW i ostavila bi slici više mjesta sa lijeve strane (ili u ovom slucaju s gornje strane).

Malo mi sad djeluje ko da ce mrav (ili kaj to vec je :D ) opast s fotke..

No sve u svemu, meni se svidja :)

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: