fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 25 svi 2020, 14:45.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: pitanje
PostPostano: 30 ožu 2009, 13:02 

Planiram upisati tecaj opce fotografije kako bi nastavila sa tecajem digitalne ali me muci ima li to smisla ako nemam sredstva kupiti neki skupi profesionalan aparat? Imam digitalni olympus-ov (µ)700

Vrh

Naslov: Re: pitanje
PostPostano: 30 ožu 2009, 14:11 

:?:
Danas se sve toliko pretvorilo u industriju da ljudi zapraf samo novcem cijene uspjeh u nekom području što je užasno krivo postavljeno :evil: Svi fotiči još uvijek rade na poprilično slićnom principu :mrgreen:
Tako smo došli do situacije da ne možemo rođendan niti Auto Show snimiti bez dSLR-a... Međutim... badava dSLR ako nisi spremna se upustiti u bitku sa ovaladavanjem svih komandi, mogućnosti, ograničenja ali i mušićavosti svakog pojedinog aparata...

Ja sam krenula tako što sam najprije godinu i pol lamentirala bi li uložila u prosumer ili se bakćala sa svijetom dSLR-a... Profesija me veže uz fotografiju kao - nikako, stoga je bio donekle razumljiva moja dvojba... Međutim... Ako želiš nečim fakat ovladati - moraš razmišljati po principu: uzeti ono što ti daje koliko-toliko slobodne ruke da shvatiš - principe kako nešto funkcionira.... Nakon toga ti se samo nametne zaključak - želiš li malkice više sudjelovati u toj spirali do vrha troškova ili ćeš oprobavati - torpedo.
Although... kako ono vele: Resistence is FUTILE :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 30 ožu 2009, 14:28 

Hvala ti na odgovoru, međutim ja to pitam zato sto ne znam hoću li moći aktivno sudjelovati u prakticnom djelu tecaja, hocu li moci adekvatno i kvalitetno pratiti sve sto tecaj nudi.. Mozda je glupo da tako razmisljam a nisam jos niti krenula. Ali bolje da pitam prije nego da mi se desi da skuzim da mi je to 'skup sport'.
Naime, ja se ne planiram profesionalno time baviti vec eto htjela bi nesto nauciti, za svoj gust.. :)

Vrh

PostPostano: 30 ožu 2009, 14:49 

ma samo ti lijepo kreni na tečaj, u početku ti neće trebati ništa ekstra
kasnije, ako (zapravo - kad) te ponese, imaš vremena razmišljati o nečemu moćnijem

Vrh

PostPostano: 31 ožu 2009, 08:28 

Thnx! :D :D

Vrh

PostPostano: 31 ožu 2009, 21:16 

Pitanje br. 2: :roll:

I ja namjeravam upisati tecaj opce fotografije. Naime, imam neko osnovno znanje o fotografiranju, vec pola godine koristim DSLR, pa me zanima sto se zapravo radi u tom tecaju OPCE fotografije. Zanima me, da li bi mozda mogla krenuti odmah na tecaj digitalne fotografije. Sto bi propustila ako ne bi isla na prvi tecaj? I sl. pitanja. Kad bi mi netko ukratko mogao navesti u crtama 'program' tecaja, bila bih bas zahvalna. :D

Pozdrav!

Vrh

PostPostano: 01 tra 2009, 02:09 

Ovak ukratko.

Osnove ekspozicije - blenda, brzina zatvarača, ISO
Dubinska ošstrina, žarišna duljina, vrste objektiva,
osnovna pravila komponiranja......

Uglavnom isplati se uzet :geek:

Vrh

PostPostano: 01 tra 2009, 09:21 
Site Admin

Taj je tečaj osnova za sve u fotografiji, ljudi koji ga ne odslušaju - najčešće negdje putem ustanove da im ipak nedostaje i na kraju ga upišu retroaktivno. Upisivale su ga osobe koje se bave fotografijom 5 ili više godina kako bi sistematitizirale znanje i popunile rupe.

Bolje ga je odmah upisati nego putem shvatiti da nešto baš i ne ide jer ti nedostaju djelovi znanja.

Inače sam od mnogo polaznika čuo da im je to najteži tečaj i isto tako da im je to najvažniji tečaj.

Što nas dovodi novog pitanja za anketu 8-)

Vrh

PostPostano: 01 tra 2009, 15:01 

Mozete mi malo pojasniti kako to mislite naj tezi? Ja to zamisljam kao razne tehnicke (dosadne) informacije koje se jednostavno moraju nabubati :?

Vrh

PostPostano: 01 tra 2009, 15:20 

Superiška je napisao/la:
Mozete mi malo pojasniti kako to mislite naj tezi? Ja to zamisljam kao razne tehnicke (dosadne) informacije koje se jednostavno moraju nabubati :?

Najteži je onima koji nemaju nikakvog ili imaju jako malo znanja o fotografiji, a oni taj tečaj zbog toga najviše i upisuju. A kad o nečemu ne znaš ništa onda su ti i te prve i zapravo jednostavne informacije dosta komplicirane.
Meni taj tečaj nije predstavljao problem a išao sam na njega samo da popunim eventualne rupe u znanju.

I apsolutno to nisu informacije koje treba nabubati. Mislim mogu se i nabubati, ali ako ne shvatiš principe i logiku to tada ništa ne vrijedi.

Vrh

PostPostano: 02 tra 2009, 15:49 

Superiška- što se tiče skupog ili ne skupog fotoaparata odnosno prosumera i SLR-a. Sve zadatke koje ćeš dobiti u školici uspjet ćeš napraviti s malim fotićem, bitna je ideja i onda malo koristiti ono što si čula na tečaju. Danas čak ni SLR-i nisu previše skupi odnosno postoje i kompakti koji su skuplji od najjeftinijeg prosumera, o mobitelima da i ne govorim. Dakle, ne moraš se baviti profesionalno fotografijom da bi imala relativno dobar fotić. Bitno je uživati u svemu tome a za početak će ti biti dobar i tvoj prosumer.
Na tečaju nema štrebanja, sve je logično objašnjeno čak i za potpune neznalce kakav sam ja bila prije 2 godine. Sad mislim da znam malo više od prosječnog čovjeka (e skromnosti....)
Nadam se da sam ti pomogla :idea:

Vrh

PostPostano: 06 tra 2009, 09:31 

:D :D hvala sanjica, lijepo si ti to meni objasnila, ali da ti pravo kazem da su ti meni pojmovi poput 'prosumer' i sl skroz strani (u medjuvremenu procitah na netu kakve su razlike, ima puno foruma na tu temu, koliko sam vidjela..)

p.s. jel znas ima li u sklopu digitalnog tecaja i obrada fotki? (tipa photoshop).
thnx!

Vrh

PostPostano: 06 tra 2009, 09:33 

ups, cini mi se da sam ovo pitanje trebala postati u rubriku 'digitalna fotografija' :?

Vrh

PostPostano: 07 tra 2009, 09:34 

fotošop je poseban tečaj
na općoj se to ni ne spominje kol'ko se ja sjećam?

Vrh

PostPostano: 09 tra 2009, 08:35 
Superiška je napisao/la:
ups, cini mi se da sam ovo pitanje trebala postati u rubriku 'digitalna fotografija' :?

Postoji pod/forum Digitalna obrada pod Radni tečajevi viewforum.php?f=15

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži: