fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 17 ruj 2019, 01:38.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 pro 2009, 18:05 
Site Admin

Nakon našeg izleta u Tehnički muzej spoznao sam bolnu i začuđujuću istinu - mnogi naši članovi ne znaju kako postaviti slike na forum - i zato već neko vrijeme cijela naša mala zajednica pati.

Pa evo onda nekoliko uputa.

Faza prva - ubacivanje slika u bazu foruma.

Kad otvorite neku već započetu temu ispod imena teme nalazi se tipka, gumb, polje - kako god želite na kojem piše "ODGOVORI" kad njega pritisnete otvara se prozor u kojem možete pisati tekst.

Privitak:
Postanje-privitaka-01.jpg
Postanje-privitaka-01.jpg [ 85.52 KiB | Pogledano 4319 put/a. ]

Ispod tog prozora su 3 tabulatora, stisnete na drugi po redu na kojem piše "Dodavanje privit(a)ka" - na slici je označen brojem 1.

Taj dio prozora dobije izgled kao na gornjoj slici - sada stisnete "Browse..." - broj 2

Otvori se standardni prozor za odabir datoteke kojeg vam nudi vaš operativni sustav - pronađite i odaberite sliku - u polju koje se nalazi točno ispod broja "2" pokazat će se nešto poput C:\Documents and settings ... bla...bla...bla - to je mjesto gdje je vaša slika.

Sada prelazimo na fazu 3 - sve što treba napraviti je stisnuti "Dodaj datoteku" i tadam - vaša je slika ušla u forumsku bazu.

Taj proces ponovite onoliko puta koliko imate slika za postanje.

Ako ništa drugo ne napravite slike će se pojaviti u zajedničkom prozoru ispod teksta kojeg ste napisali.

No možemo mi to i bolje.

Faza druga - uređivanje.

Ispod prozara u kojem je tekst je prozor koji se zove "Postani privitci" u njemu se nalaze sve vaše slike + polja za unos komentara, pokraj njih piše "Opaska" - označeno je brojem 1.

Napišete što treba napisati i stisnete "Umetni" - broj je, ma zamisli molim te - 2. :D

Privitak:
Postanje-privitaka-02.jpg
Postanje-privitaka-02.jpg [ 97.53 KiB | Pogledano 4315 put/a. ]

Sve to se u obliku teksta koji je označen brojem 3 zalijepi za tekst kojeg ste pisali - ajmo to odvojiti - postavimo kurzor ispred prve uglate zagrade, stisnemo "enter" 2 - 3 puta i sve je na svom mjestu.

Možemo sada dosati još jednu sliku koju smo prije toga ubacili u forumsku bazu.

Privitak:
Postanje-privitaka-03.jpg
Postanje-privitaka-03.jpg [ 138.26 KiB | Pogledano 4321 put/a. ]

Kao što vidimo pod brojem 1 - opet se sve spojilo :shock:

nađemo gdje prva slika završava, a gdje počinje druga - enter - enter ... i posao obavljen ;)

Mogli smo entere ubaciti i prije umetanja druge slike, a i bolje nam je tako ako nismo sigurni gdje ćemo slike odvajati :D

Obratite pažnju da je redoslijed slika u rubrici "postani privitci" takav da je prva postana slika - broj 2 - ispoad druge postane slike - broj 3.

Dakle najnovije slike idu na vrh liste, a najstarije su na dnu.

I eto - postali ste majstori za stavljanje slika na forum - zar ne :?

Vrh

PostPostano: 06 pro 2009, 14:20 

Nije to jedina i najbolnija istina...da ne znamo staviti slike na forum :mrgreen:
Moje su sve prevelike u MB pa ih neće prebaciti...veli prevelika datoteka... :evil:
A baš sam se poveselila kak ću i ja pokazati svoje prve mačiće... :lol:
A izgleda da će u vodu ako mi ne pomognete..... :roll:
Hvala

Vrh

PostPostano: 06 pro 2009, 15:02 
Site Admin

Samnjiš slike na 800 x 600 imaš upute i za to -

viewtopic.php?f=29&t=212

vrlo je jednostavno i besplatno :D

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum je zaključan Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
POWERED_BY
HR (CRO) by Ančica Sečan