fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 08 kol 2020, 12:49.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 vel 2010, 21:22 

hej ljudi
Ima li tko od vas prekaljenih pentaxaša kakva iskustva sa koristenjem starih pentax objektiva na novim pentax tijelima?
Kompatibilni su, no receno mi je da bi bilo pametno prvo izbrusiti/stanjiti onu metalnu pločicu preko koje se spaja objektiv na tijelo.
U starim modelima je deblja pa da bi mogla zaglavit... a ovo je moj prvi pravi lijepi novi k-x i ne zelim nesto zeznut!

Svaki savjet ili informacija kako ili kome da dam opremu u (sigurne) ruke je dobrodošao!

hvala,
pentax-beba

Vrh

PostPostano: 09 vel 2010, 21:47 

Pentax je firma sa najstarijim sučeljem objektiva (K-mount) i svi Pentax objektivi koji su proizvedeni u zadnjih tridesetak godina trebali bi odgovarati na svako Pentax tijelo (digitalno i analogno). Osobno koristim Pentax SMC K 200/2.5 na Pentaxu K10D. Objektiv se proizvodio od 1977. do 1986., a i dan danas se veselo šepuri na mom aparatu. Nikakvo brušenje ne dolazi u obzir. Donesi te stare objektive u klub pa ćemo ih sve isprobati na mom aparatu i siguran sam da će svi lijepo raditi. Jedina negativna posljedica posjedovanja starih Pentax objektiva su zazubice.

Vrh

PostPostano: 09 vel 2010, 21:49 
Nisam Pentax-person, ali sam probao sa K-m i starim objektivima. Bez problema ide bez ikakvih prepravki na tijelu ili objektivu. Stavljanje skidanje...

Vrh

PostPostano: 10 vel 2010, 20:15 

vidiš, dobro da sam pitala!
malo mi je bilo sumnjivo to brusenje, jer bi to vjerojatno znacilo da jednom 'stanjene' objektive vise ne bih mogla stavljati na staro analogno tijelo.
a nikad covjek ne zna hoće li se za tim ukazat zelja/potreba...

i kakanja hvala na ponudi da ih u klubu pogledamo i isprobamo- iskoristit cu tu ponudu! bas me zanima da mi netko upuceniji pogleda tu opremu i kaze jel valja što.

Vrh

PostPostano: 10 vel 2010, 21:49 

Ja sam sutra (u četvrtak) u klubu poslije 20 sati, pa ako možeš donesi svoje objektive i svoj aparat. Ako ne sutra dogovorit ćemo se za neki drugi termin.

Vrh

PostPostano: 11 vel 2010, 12:51 

okej, super.
probat cu doci danas, ali ako ne stignem - da ne obecajem - od sljedeceg tjedna krecem na tecaj
pa cu cesće bit u klubu, pa cemo uskladit rasporede!

hvala unaprijed!

Vrh

PostPostano: 11 vel 2010, 14:20 

Može, vidimo se.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.