fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 19 ruj 2019, 14:16.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Analogija
PostPostano: 12 stu 2010, 00:44 

Nedavno sam nabavio stari zenit 122 , ponajviše zbog objektiva, ali nije to što me zanima. Htio bih ispucati koji film s tim fotoaparatom no nekako mi njegov svjetlomer ne djeluje najpouzdanije, te me sada zanima mogu li na svom digitalnom fotiću očitati točnu ekspoziciju i podesiti je na zenitu tj. hoće li to dati ok rezultat?

Vrh

Naslov: Re: Analogija
PostPostano: 12 stu 2010, 11:39 
Site Admin

Trebao bi dati dobre rezultate, no možda će ipak trebat određene korekcije - znaju se desiti neka odstupanja, ako radiš CB tada te to ne treba brinuti jer on ima veliki stupanj tolerancije.

Vrh

PostPostano: 14 stu 2010, 19:52 

E super, baš sam kupio CB film u praxisu,pa ću ga ispucati.

Vrh

PostPostano: 14 stu 2010, 20:33 
Imam ti je svjetlomjer Leningrad-7 koji sam koristio dok nisao ubro Zenita sa svjetlomjerom na bateriju.

probaj tako nešto naći u ''sve po 12 kn'' :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 15 stu 2010, 13:08 

Da gledao sam te starije svjetlomjere , al se cijene kreću od 150 pa na dalje , a smiješno mi je svjetlomjer platiti gotovo isto ko i fotić. Nego tko u zg-u solidno razvija negative? Čitam po raznim forumima i dobivam gotovo za svaki foto studio oprečna mišljenja.

Vrh

PostPostano: 18 stu 2010, 21:37 
karel je napisao/la:
Da gledao sam te starije svjetlomjere , al se cijene kreću od 150 pa na dalje , a smiješno mi je svjetlomjer platiti gotovo isto ko i fotić. Nego tko u zg-u solidno razvija negative? Čitam po raznim forumima i dobivam gotovo za svaki foto studio oprečna mišljenja.

ispucaš film, odabereš studio, ako nisi zadovoljan, slijedeći put ideš u drugi studio. I to je to. :)

Vrh

PostPostano: 09 pro 2010, 15:00 
Kao što je rečeno… Dakle, rezultati ne bi trebali izostat uz nešto korekcija i samog poznavanja materije. Ako se želi samo ispucat film onda će biti sasvim zadovoljavajući za nešto nižu cijenu neki automatizirani kompakt gdje je sve to već unaprijed riješeno po nekoj tablici proizvođača a filmova vidim da po drogerijama ima već od nekih 5 kn na više a i onih CB malo starijeg datuma po nekim radnjama sa još većim stupnjem tolerancije pa ko voli neka izvoli.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: