fot-o-grafiti.hr

Forum za polaznike tečajeva
Sada je: 19 ruj 2019, 14:19.

Vremenska zona: UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Popusti ...
PostPostano: 21 sij 2010, 20:23 

Neznam, dal ovo spada u pod taj dio foruma , al ću svjedno pitati. TIljak je pričao o popustima koje ostavraujemo kao članovi fotokluba/polaznici tečaja. Na koje artikle se taj popust odnosi ? I koje su to firme? Mene zanimaju one firme koje se odnose na Canon. :D

Vrh

Naslov: Re: Popusti ...
PostPostano: 22 sij 2010, 00:50 
Site Admin

KSU

javi mi se na mail poslat ću ti kontakte na koje se možeš javiti.

Vrh

PostPostano: 22 sij 2010, 03:47 

Hehe, zanima me ovak čisto informativno, dok skupim dosta krznenih životinjica se ziher javljam ;)

Vrh

PostPostano: 22 sij 2010, 12:21 

Popusti su jako dobri, definitivno se isplati. :D :D

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Photography wise, there's nothing a Saturation -1 couldn't handle.

Vrh

PostPostano: 22 sij 2010, 17:10 

A, ti popusti se odnose na sve artilke?

Vrh

PostPostano: 22 sij 2010, 18:47 

karel je napisao/la:
A, ti popusti se odnose na sve artilke?

Za neke stvari je popust veci, a za neke manji, stoga je najbolje poslati im mail sa tocnim upitima nakon sto ti ga Damir da.

Only a fool never changes his mind. A wise man has a theory and if a fact comes along that changes that theory, he throws out the theory. A fool believes that if a fact comes along that changes the theory, he throws out the fact.

Vrh

PostPostano: 22 lip 2010, 18:14 
moram priznat da ja taj popust jos nisam osjetio
za 70-200 f4 je cijena (naravno za clana FKZ) 4870, 80 kn dok je cijena za gotovinu (doduse sada, ali sumnjam da se ta cijena bitno pomaknula u mj dana) 4741 kn
Na kraju sam ga uzeo polovnog (u odlicnom stanju) za 3500 kn. Inace, u SAD-u/Aziji moze se naci (nov) za 700 USD. Dakle, politika Hr Canona je nabiti cijene do neba, pa davati milostinju 8-) slicno je i s drugim uvoznicima, da se razumijemo.
U KSU se jedino torbe isplati kupovat, lowepro ima cijenu kao i u USA

Vrh

PostPostano: 22 lip 2010, 20:34 

slažem se s tobom, nabij cijenu i onda daj rabatiće. al mi nije baš to jasno kak u sad-u košta skoro pa duplo manje isti proizvod. Sumnjam da su objektivi za njihovo tržište lošiji od ovih kaj ih prodaju kod nas!

Vrh

PostPostano: 22 lip 2010, 20:47 
tako je, upravo suprotno - kupio sam objektiv (doduse entry-level) za Canona i svako malo mi je prekidao kontakt između tijela i objektiva (provjereno do objektiva), prodao ga i iz ciste znatizelje kupio isti ali ovaj puta s azijskog trzista, s oznakom made in japan, ovaj put nije bilo nikakvih problema.
malo OT - slicna situacija mi se desila s panasonic plazmom koja je kupljena u renomiranom ducanu kod nas, i koja je dosla s sprzenim panelom i koju sam jedva uspio zamijenit (uz prijetnje servisa kako mi nece vise uvazit nikakve reklamacije). uz mahanjem pisamcem na engleskom jeziku adresiranom na glavni ured panasonica za istocnu europu sve se brzo rijesilo :-) bilo je jos tu toga, samsung klima, i uvjeravanje da ja ne znam koristiti klimu (a bili su tvornicki krivo spojeni kabeli, klima je u trenucima grijala umjesto da je hladila) opet pisamce, i stvar rijesena :lol: pa neizdavanje garancija za panasonic video kamere od strane uvoznika i itako dalje i tako blize. uglavnom, ja danas ne kupujem u hrvatskoj nista sto ne moram:)

p.s. - zasto ti nije jasno da je kod nas proizvod skuplji 2x? marža, marža do neba :lol:

Vrh

PostPostano: 23 lip 2010, 13:30 
Site Admin

A kolika je cijena za gotovinu za članove FKZ??

u SAD je sve jeftinije nego bilo gdje drugdje na svijetu - mi imamo cijene na razini EU to je stvar ekonomije u koju se ne razumijem ali tako je otkad ja kupujem i to ne samo za foto opremu, nego za sve.

Vrh

PostPostano: 23 lip 2010, 17:28 
"Poštovani,

zainteresiran sam za kupnju objektiva 70-200mm f4.

Kolika bi bila cijena tog objektiva za gotovinu (član sam foto kluba Zagreb)?

Srdačan pozdrav
xxxx
Odgovor
Proslijedi
Odgovor
xxxx za mene
pokaži detalje 17. 5.
Poštovani,

"Taj objektiv bi mogli dobit za gotovinu po cijeni od 4870,80 sa PDV-om

Lp,"

Dakle nije da nisam postavio jasno pitanje... 8-)

jasno, i ovaj popust je nesto (dobro, ovdje cak i nije popust, ispada da je za clanove skuplje ali vjerujem da se radi o nekoj pogresci jer za neke ranije proizvode za koje sam se raspitivao je bio popust) ali mislim da je politika cijena nasih uvoznika potpuno pogresna - ok da je razlika u cijeni u odnosu na USA +15 do max +20% ali zna to bit i puno vise. ja primjerice nijedan svoj objektiv u zadnje vrijeme (niti flash, zapravo nista osim foto torbe) nisam kupio u hrvatskoj, ni canon ni tamron a imao sam najbolju namjeru.

cisto mojih 5 centa, netka svatko kupuje gdje zeli.

Vrh

PostPostano: 23 lip 2010, 23:08 

ček, kaj onda sve kupuješ preko neta ili putuješ tolko?

Vrh

PostPostano: 24 lip 2010, 18:40 

Na jeftinije objektive je manji popust, a na skuplje veci, npr. za Canon 100 L Macro cijena je prakticki odgovarajuca onoj na B&H plus porez. U svakom slucaju u KSU se moze kao clan foto kluba dobiti najpovoljnije Canon opremu u Hr.
To je oprema koja ima garanciju, za razliku od stvari kupljenih preko E-Baya, te je mozes vratiti ako ne vrijedi ili ima problem.
Ako covjek pogleda cijene objektiva u regiji (Slovenija oko 5000 kn, Mađarska oko 4700 kn), cijena je prakticno identicna, pa ne znam sta ti predlazes osim da pocnu prodavati opremu bez naplate poreza, jer je to jedini nacin da dobijes ispod te cijene.

Vrh

PostPostano: 24 lip 2010, 18:50 

Tiljak je napisao/la:
A kolika je cijena za gotovinu za članove FKZ??

u SAD je sve jeftinije nego bilo gdje drugdje na svijetu - mi imamo cijene na razini EU to je stvar ekonomije u koju se ne razumijem ali tako je otkad ja kupujem i to ne samo za foto opremu, nego za sve.

U SAD je sve jeftinije nego u EU kada je sve jedno trziste sa skoro 300 mil. relativno dobro stojecih potrosaca, jedinstvenim poreznim sustavom, jednom regulatornom agencijom koja odobrava uvoz proizvoda i najnizom stopom poreza na proizvode na svijetu.

Vrh

PostPostano: 25 lip 2010, 11:35 
Mislim da 70-200mm f4 ne spada u jeftinije objektive a aspurd je da je popust bio (za razliku od ovog slucaja gdje ga niti nema) na znatno jeftinije objektivcice. Ono sto je najsmjesnije je da, barem prema internet stranici, nije bio ni raspoloziv kod uvoznika (KSU) a po nešto manjoj cijeni od ove "s popustom" je u nekim web ducanima.

Sto se tice garancije preko ebaya, postoji garancija koja se zove internacionalna i koja vrijedi u svim uljuđenim zemljama svijeta osim u Hrvatskoj. Postoji i ebay garancija, kao i dispute odnosno claim u krajnjem slucaju. Za razliku od fizickih ducana u hrvatskoj, za tjeranje pravde na ovaj nacin potrebno je puno manje truda, i malo vise znanja stranih jezika.

Niti zagovaram niti odbacujem internet kupovinu, nabavljam opremu na raznorazne načine ali iz iskustva niti jedan objektiv koji sam kupio izvan hr dućana me nije iznevjerio, bio on s garancijom ili bez. Što ne mogu reći za neke kupljene u hr dućanima (kao što sam napomenuo ne radi se nažalost samo o objektivima već i drugoj tehničkoj robi što je zabrinjavajuće, pogotovo kad se uzme u obzir često jako loša usluga servisa u Hr).

Kako god, ostaje cinjenica da popust u ksu za skuplji objektiv nisam dobio, barem prema onome sto se moze vidjeti u mailu, pogreskom ili ne. Na slican objektiv tamrona je -veliki- popust bio 15ak%, ali je barem riječ o popustu. Opaska o pdvu ne drzi vodu, jer ako jedan objektiv u Aziji ili SAD-u kosta 2500 a kod nas 4200, a proizvodna cijena je logicno manja i od 2600 (vjerovatnije da je 1500 ili mozda 2000), onda zna se sta je ostalo - marza. Ima slucajeva gdje su canon objektivi i 3x jeftiniji izvan hr nego u hr, jel to zbog PDV-a? :P. Osim toga, kao firma PDV mozes prebijati dug prema drzavi nastao ulaznim racunima, odnosno vracati.

Pa nece ti valjda trgovine reci da beru lovu na tebi, svi ce se zaliti kako im je tesko, kako ovo, kako ono :D A onda samo odjednom izleti plazma velike dijagonale i najnovijih tehnickih karakteristika za 3 soma kuna, naravno u vrijeme sveopce navale za tvima, gdje se lova bere na prometu pa visina marze nije primarna.

Vrh

PostPostano: 25 lip 2010, 15:43 

Tvoj navedeni objektiv je oko 1100 kn jeftiniji u B&H (624$) sto je bez poreza i predstavlja 23% nizu cijenu, znaci PDV.

Uvijek bi u istjerivanju pravde radje isprobao Hr ducan nego kineske prodavace na EBayu, ali svatko ima svoje preferencije.

Vrh

PostPostano: 25 lip 2010, 19:32 
dobro pa valjda i druge drzave imaju PDV (VAT) pa je cijena opet kao sto si i sam napisao debelo niza. uzmi primjer za objektivcic canon 18-55mm 3.5-5.6 IS koji je na usa i azijskom trzistu cca 85 $, dok je u velebnom KSU 1550 kn, odnosno nekih 260 $, dakle ravno 3x vise. teza o tome da su ovi potonji kvalitetniji primjerci jednostavno ne drzi vodu jer sam kupio taj objektiv u kitu od uvoznika (indirektno, direktno iz web ducana), i dobio najgore smece, koje moze biti da sam slucajno dobio, ali i ne mora biti.

dakle, to bi jedino moglo imati veze sa uvozom, i marzom, te eventualno s potraznjom koja je kod nas mizerna u odnosu na americko i azijsko trziste (samim tim mala potraznja - vece cijene jer da je obrnuto, tj. da je potraznja veca logicno da bi i cijene bile nize ali daleko smo od toga), s nicim drugim.

sve u svemu,ako ne kupujes u nasim ducanima ,ustedit ces hrpu love. pdv se ne placa u 99% slucajeva, carine na foto opremu nema, cudi me da i to nisu uveli. :lol:
i dobro si rekao, svatko ima svoje preferencije, ja (iz prve ruke, ne rekla-kazala) vjerujem vise kinezima nego hrvatskim trgovcima :P

Vrh

PostPostano: 25 lip 2010, 21:39 

Da, i druge zemlje imaju PDV, koji je doduše manji, ali to nije važno. Ono po čemu smo mi jedinstveni u svijetu su tzv. neporezna davanja, a kojih ima (ako je vjerovati Ministarsvu financija) 245.
http://www.mfin.hr/adminmax/docs/RNP080905.pdf
No, to još nije sve. Tu nisu ubrojena davanja ZAMP-u, niti mjesečna pristojba za HRT, razne komunalne naknade lokalnoj samoupravi,...
Vjerujem da je marža države više puta veća nego marža trgovaca fotoopremom.

P.S.
Da, i ja sam svu svoju opremu kupio vani.

Vrh

PostPostano: 25 lip 2010, 22:54 
dobro, ta se porezna davanja ne odnose toliko na tvrtke koliko na obicne smrtnike, tj. fizicke osobe.

samo cim se daju popusti od 15ak % ili vise % za stalne kupce a da se jos uvijek isplati prodavati, ne bih rekao da se ne radi o onome o cemu sam pisao u prethodnom postu, odnosno o kombinaciji pohlepe i trzisne potraznje koja je premalena.

ali pogodio si bit.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 09:11 

Ne bih ulazio u dublju raspravu, no s obzirom da je moja firma zastupnik jedne američke...

Postoji nepisano pravilo, koje potiče od uvođenja Eura, da se cijene za Europu računaju 1$=1€, a koje se primjenjuje i dan danas.
Tako da, ako je recimo netto cijena nečega u Americi 500$, ista stvar u EU je 500€.
Ovoga se zdušno pridržavaju i firme koje nisu iz Amerike i zovu to jedinstvena cijena na cijelom svijetu!

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 10:17 

oko_sokolovo je napisao/la:
U KSU se jedino torbe isplati kupovat, lowepro ima cijenu kao i u USA

Kaj KSU prodaje torbe?? Ili je to nekaj novoga pa nisam znao, ili si možda pomješao KSU i Kodak centar??

Što se cijena tiče, ja sam uvijek dobio cijenu sa takvim popustom koja je bila na kraju za oko 5-8% viša od one koju bi platio "preko bare" u recimo B&H nakon plaćanja dostave i poreza. Za tako malu razliku mi se nije dalo čekati, zafrkavati sa poštom i carinom i riskirati s garancijom koja vrijedi samo u Americi.
Isplati se samo ako to može tamo netko kupiti i dofurati u HR bez plaćanja poreza, e onda je to već razlika koju se isplati iskoristiti.

Zadnja izmjena: rizibizi; 26 lip 2010, 10:42; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 10:29 

sve u svemu,ako ne kupujes u nasim ducanima ,ustedit ces hrpu love. pdv se ne placa u 99% slucajeva, ...

PDV se u 99 % slučajeva plaća, a ti si očito sretnik ako u 99 % slučajeva nisi platio. Ili kupuješ jeftinu opremu koju ti tada puštaju i bez PDV-a.
Kad nabavljaš "ozbiljnu" opremu od preko 10000 ili 15000 kn onda je bogami jako važno uračunat i sva moguća davanja koja bi te mogla zakvačiti, a tada i teško da će to pustiti bez PDV-a.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 12:11 
za torbe je bio lapsus, u pravu si rijec je o kodak centru.

što se cijena tice, pdv ne plaćam a kako izbjeći plaćanje pdva, to su osnove internet kupovine, treba proguglati malo. u 99% slučajeva (kupio sam već dosta objektiva) nikada mi nisu zaračunali pdv, dok na neke gluposti jesu, ali uglavnom manje stvari, tako da je to nebitno. tamron 17-50mm 2.8 VC te recimo izadje 2650 kn, dok je cijena u ducanima kod nas od 4000 nadalje (uz popust u bratuliću je 3600). soma kuna razlike. ima tu jos caka oko naplate, i paypala, i dodatnih troskova, i jos nekih stvari oko transporta koje treba imati u vidu kod internet kupovine ali duga je to tema. isto tako nije sve jeftinije vani, niti je sve skuplje ovdje.

ugl cak i da mi naplate pdv, opet prolazim dosta jeftinije.

vezano za ove trgovine kao Adorama i B&H, treba reci da je i shipping visok, a jos kad se ubroji i pdv koji se placa kupovinom u takvim trgovinama...sve je jasno.

dakle pdv nema veze sa cijenama, samo sam to htio reći, jer postoji svuda, u većem ili manjem obimu, a što se poreza na dobit tiče ponegdje iznosi i 90% (u hr samo 20%), na gubitak je 0 jel tako, tako da ne bi tražio neka opravdanja za naše tvrtke prodavače :mrgreen:

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 20:46 

PDV ima veze sa cijenama, jer se sve cijene u SAD iskazuju bez poreza, s obzirom da se porez razlikuje od jedne savezne drzave do druge, pa ti kod same kupovine zaracunaju ovisno o mjestu boravka.
Ako kupujes od ovlastenih trgovina, one se obvezuju da istaknu pravu cijenu i objekt kupnje, tako da se placanje PDV i troskova spedicije prakticki ne moze izbjeci. Sa privatnim osobama i kineskim trgovcima stvar je dogovora (ali i krsenje zakona naravno), ali tu je opet prisutan faktor rizika u tome sta ces na kraju dobiti.
A porez na dobit se obracunava jednom godisnje na ukupnu dobit firme i u Hr jeste medju povoljnijima u EU (jer nema poreza na kapitalnu dobit), ali u potpunosti nema veze sa zavrsnom cijenom proizvoda u bilo kojoj zemlji. Jedino ne znam koja je to zemlja koja oporezuje dobit sa 90%?

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 23:17 
ovo za 90% sam davno cuo od renomiranog financ. strucnjaka na jednom predavanju, ali moguce je da ili sam krivo cuo ili je on mislio na ukupno porezno opterećenje. a moguce je da sam dosao pijan na predavanje :lol:
uglavnom prema tablici na http://en.wikipedia.org/wiki/Tax_rates_around_the_world najviši porezi na dobit se kreću do 45%, Japan primjerice ima corporate tax 41%

kad sam mislio da pdv nema veze s cijenama, mislio sam na to da to da firme u hr ovako visoke cijene ne mogu opravdavati porezima, pa tako i pdv-om jer kao sto se lijepo vidi iz tablice, Hrvatska ima jednu od nizih poreznih stopa na dobit a pdv se pak vraća prebijanjima. naravno da pdv ima veze sa krajnjom cijenom, nismo se tu razumjeli, mozda nisam bio najjasniji.
u svemu ostalom slazem se sa onim sto si napisao.

što se faktora rizika tiče, on postoji i kupovinom u hrvatskim dućanima, kao što sam već objasnio. imao sam par slučajeva gdje sam jedva jedvice dobio novi, ispravan proizvod natrag. Jednom mi je dosao objektiv napuknut na rubu iz Japana gdje mi je seller bez ikakvih problema i prijetnji koje sam dozivio u hrvatskim servisima (ovlastenima servisima!) vratio sav novac + za postarinu natrag kao refund na račun i još sam zaradio na razlici u tečaju dolara :P Ako je pakiranje adekvatno zasticeno, nema sanse da se to desi.

Ne bih ovdje o zakonu, ali zakonit se moze biti u zakonitoj drzavi. Tko pljacka tebe, imas ti pravo pljackati i njega.

nego zanima me, da li bi sad kupio novo tijelo ili objektiv u ksu ili bi opet kupio (kao 40d)u usa? :P

Zadnja izmjena: oko_sokolovo; 26 lip 2010, 23:37; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 23:33 

Ne znam zasto mislis da cijene ovise o porezu na dobit. Porez na dobit i porez na dodanu vrijednost (PDV) nisu isto.

Porez na dobit se obracunava svakoj pravnoj osobi koja prijavi dobit na kraju godine na iznos dobiti koji je postigla. Ukoliko je firma u gubitku, ne placa taj porez, ali ne moze isplatiti dobit ili dividendu svojim vlasnicima ili dionicarima.

PDV je porez na prodaju proizvoda i usluga (to je ono sto se u tablici navodi pod VAT iliti Sales tax) te je Hrvatski medju najvisima u Evropi, a dramaticno visi od americkih gdje recimo u Virginiji iznosi 5%, a maksimalno je do negdje 15% unutar SAD. Stoga vec godinama ekonomisti zagovaraju smanjenje PDVa radi povecanja konkurentnosti.

Izmedju kupovine u Hr na firmu sa popustom i kupovine u SAD nema neke velike razlike pa bih vjerojatno kupio u Hr. U SAD bih kupio samo ako putujem tamo nekim drugim razlogom. U svakom slucaju ne bih nikada kupio bez mogucnosti da ranije isprobam, poglavito objektive.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 23:41 
naravno, cijena ovisi o pdvu, ali debeli dio pdva se vraca kroz ulazne racune, to je bitno. frme za razliku od fizickih osoba imaju mogucnost povrata pdva, sto je naravno jako vazno u cijeloj prici.
a spominjem porez na dobit kao vazniji, jer se nasi ducani zale na nekakve nazovi visoke korporativne poreze a jedini pravi takav porez, porez na dobit u hrvatskoj iznosi relativno malih 20%
dakle pdv formalno utjece na cijenu, ali realno ne toliko na stvarnu dobit, kao sto to utjece porez na dobit, jer se cijene vjerovatno rade uzevsi u obzir sve ovo. nisam strucnjak za poreze, ali ovo mi se cini logicnim.

sto se tice isprobavanja, moram priznati da nisam kupio vise od 1 objektiva u ducanima u hr, i nisam nazalost imao srece s tim jednim kao sto znas, ali sa svima koje sam kupio preko interneta bio sam jako zadovoljan, ukljucivsi i tamron 17-50mm 2.8 vc, koji nije pobrao vrhunske recenzije na internetu, ali mene vise nego zadovoljava i ne vidim neku vecu razliku u ostrini u odnosu na model bez stabilizacije, a distorziju koja je u granici opisane u recenzijama (kao i sve ostalo) je vrlo lako ispraviti. za neke se objektive nudi i internacionalna garancija, pa i bez te garancije imas pravo povrata (u sto se ne bi kladio kada je rijec o nekim hr ducanima) ali to je sasvim nebitno, ili je objektiv dobar ili nije.

uostalom, internet trziste je puno raznovrsnije, za imalo posteniji canonov flash u hrvatskoj (novi) morao bi izdvojiti najmanje 2 soma kuna, za 5 puta manju cijenu dobijes prakticki isto, pa neki puta i bolje, ovisi sto trebas.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 23:50 

Pa stvar je vise u tome da moras imati dobit da bi platio taj porez, a firme koje ne uspiju postici dobit se zale da ih ubijaju drugi porezi, a to su poglavito izrazito visoki porezi na dohodak, prirezi i doprinosi koji cine hrvatsku radnu snagu najskupljom u regiji, te PDV koji je izrazito visok te stoga smanjuje kupovnu moc pucanstva.

Dugacak je put do dobiti, sto prilicno dobro zna velika kolicina manjih firmi koja trenutno odlazi u stecaj svaki mjesec jer ne uspiju prodati dovoljno svojih usluga/proizvoda. Mislim da su i prodavaci foto opreme trenutno na prilicnoj ledini i sumnjam da ce svi prezivjeti.
Ali ovo je vec debelo off topic, a ni ja nisam neki strucnjak za tu temu.

Vrh

PostPostano: 26 lip 2010, 23:58 
to je ono sto zovem pohlepom. imaju i druge branse iste, pa i puno vece troskove plaća o kojima govoris, iako ne vidim da bi ksu imao potrebe za velikim brojem zaposlenih.

pa da, dokle god imaju takve cijene nece ni potraznja biti velika. za takve je penicilin sivo ako ne i crno trziste, tzv. pararelni uvoz. da se tu fino zaraditi :lol:

Vrh

PostPostano: 28 lip 2010, 09:17 

što se cijena tice, pdv ne plaćam a kako izbjeći plaćanje pdva, to su osnove internet kupovine, treba proguglati malo. u 99% slučajeva (kupio sam već dosta objektiva) nikada mi nisu zaračunali pdv, dok na neke gluposti jesu, ali uglavnom manje stvari, tako da je to nebitno...

OK, i ja kupim tu i tamo neke stvari preko neta, ali još nisam uspio izbjeći PDV na stvari skuplje od 800-900 kn. Pa budimo konkretni, daj mi objasniti kako ti izbjegneš taj famozni PDV, naručivao bih tada i ja više izvana, a očito baš nemam tog osnovnog znanja int.kupovine

vezano za ove trgovine kao Adorama i B&H, treba reci da je i shipping visok, a jos kad se ubroji i pdv koji se placa kupovinom u takvim trgovinama...sve je jasno.

Šta to znači, da ti ne kupuješ od tamo jer je shipping visok (što se slažem), a i tamo bi platio PDV?? Znači, koliko sam shvatio, postoje int. trgovine gdje osim što je shipping niži, pošalju to nekako da ne platiš PDV??? :?: :?:

Pa, ako sam dobro shvatio, možeš poslati koji link/linkove gdje si odradio neku takvu trancakciju/kupovinu, osim ako nije tajna.

Vrh

PostPostano: 06 srp 2010, 12:34 

Je li ovo tema samo za popuste za Canon ili?

Mogu ja nešto napisati o Pentaxu, Eneloopu i Sanyu ako treba :D

Vrh

PostPostano: 06 srp 2010, 15:10 

Anamarijapentax je napisao/la:
Je li ovo tema samo za popuste za Canon ili?

Mogu ja nešto napisati o Pentaxu, Eneloopu i Sanyu ako treba :D

Ne, stovise, samo ti napisi :D :D

Vrh

PostPostano: 07 srp 2010, 23:06 
da, samo naprijed, vjerujem da nas ima vise koje zanimaju popusti bas vezani uz ove marke.
Koji je kod nas popust na eneloop baterije? Najjeftinije koje sam nasao, 4 komada i to sa punjačem su 111 kn u jednom našem web dućanu.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC [LJV]

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: